Pätnásťročného chlapca umiestneného do nápravného strediska v obci Bystričany znásilnili dvaja tamojší chovancami. Mladík z toho bol natoľko zdrvený, že skončil na psychiatrii. Zamestnanci zariadenia priznávajú, že na podobne skazených mladých delikventov sú krátki.

Lekár nápravného zariadenia pre mládež mal podľa TV Markíza podozrenie, že sa 15-ročný mladík stal obeťou znásilnenia. Ten mu to nakoniec potvrdil. V jednej z miestností ho mali sexuálne napadnúť ďalší dvaja chovanci.

Prípadu sa ihneď chopila polícia, ktorá bezprostredne potom zadržala dvoch mladíkov vo veku 16 a 17 rokov. Obaja boli obvinení zo znásilnenia a skončili vo väzbe, zatiaľ čo chlapec, na ktorom násilný čin podľa všetkého spáchali, bol odvezený na psychiatrii.

Zostáva prekvapujúce, že sa niečo také mohlo stať práve v zariadení, kde má dôjsť k náprave a prevýchove nezvládnuteľných mladistvých delikventov.

Znásilnená pred vlastným synom! Mladí lupiči (17 a 19) omráčili ženu paralyzérom a ohavne ju zneužili

„Reedukačné zariadenie nie je väzenie a nemáme tam prísnu ostrahu s ozbrojenými príslušníkmi. Hoci sú všade kamery, nedá sa zabrániť páchaniu ďalších priestupkov,“ povedal k tomu prednosta Okresného úradu v Trenčíne Jozef Stopka.

Okrem mládeže s poruchami správania končia v podobných zariadeniach tiež mladiství holdujúci bitkám alebo krádežiam. Vychovávatelia si s nimi nevedia rady. „Vzhľadom k tomu, že ide o veľmi náročnú prácu s problémovými jedincami, máme občas problémy s obsadením personálu odbornými zamestnancami,“ dodal Stopka.