Pátranie po vrahovi odsúdenom na doživotie, ktorý je na úteku z väzenia kde si odsedel 16 rokov

757

Lee Nevins, ktorý je odsúdený na doživotie, bol uznaný vinným z násilnej, nevyprovokovanej vražde zdravotne postihnutého Lee Joblinga (20) v roku 2006. Nevins bol uväznený na doživotie, ale len o dva roky neskôr v roku 2008 utiekol po tom, čo išiel do nemocnice so zranenou rukou.

Niekoľko týždňov bol na úteku, čím vyvolal pátranie, až ho napokon chytili v Škótsku.
Polícia však teraz spustila ďalšie pátranie po tom, čo vrah ušiel z otvoreného väzenia HMP Sudbury po tom, čo získal dočasnú priepustku.

Lee Nevins

V utorok (27.9.) sa mu nepodarilo vrátiť do otvorenej  väznice Derbyshire.
Angela Knotts, teta Joblinga, ktorá ho vychovala, hovorila o svojej zúrivosti kvôli Nevinsovmu úteku a pre Chronicle Live povedala: „Je to urážka Leeho (Joblinga). Mám len pocit, akoby spáchal tento hrozný zločin a nečelil mu. na to, čo urobil a myslí si, že by mal byť slobodný. Je to hrozné, pretože nemôžete myslieť na nič iné.
„Včera mi volali, že sa v utorok večer nevrátil.
„Hovoria nám, že nie je nebezpečný pre verejnosť a pravdepodobne nie pre niekoho, kto sa vie brániť. Ale pre niekoho, kto je zraniteľný, áno.
„Polícia nevie, kde je, ale hovorí, že má spolupracovníkov v oblasti Northumbrie.
„Hovoria, že tvrdo pracoval, takže je v otvorenom väzení. Ale vedia, že je na úteku. Tvrdia, že robia všetko pre to, aby sa nedostal z krajiny.“

Žena ubila invalidnú starenku lopatou! Bola to sebaobrana, tvrdila polícii

Hovorca väzenskej služby povedal: „HMP Sudbury spolupracuje s políciou na rýchlom dolapení Lee Nevinsa a po zadržaní mu hrozí tvrdší pobyt za mrežami.“
Polícia v Derbyshire tiež uviedla: „Žiadame o informácie po tom, čo sa odsúdený nevrátil do HMP Sudbury.“

Opitý dôchodca vrazil s invalidným kreslom do policajného auta