Pes zabil mačku a dostal za to doživotie

1660
pep

„Pes guvernéra Pinchota dostal doživotie za zabitie mačky,“ znel titulok správy v Boston Daily Globe z 26. decembra 1925. Naozaj bolo niečo také v 20. rokoch minulého storočia možné? Čítajte ďalej v našom článku.

12. augusta 1924 bol čierny labradorský retríver Pep odsúdený na trest odňatia slobody na doživotie. Čím sa nebohé zviera previnilo? Zabilo obľúbenú mačku vtedajšieho guvernéra Pensylvánie Gifforda Pinchota. Politik využil vysokého postavenia a postaral sa o to, aby zviera skončilo za mrežami ako bežný kriminálnik. Počas uväznenie mu bolo pridelené väzenskej číslo C-2559. S ním tiež pózuje na väzenskej fotografiu …

Pep “Zabiják Mačiek”, 1924.

Zdá sa vám tento príbeh nevierohodný? Máte pravdu! Jednalo sa o vtip, ktorý vymyslel neznámy redaktor a ďalšie noviny ho ochotne kopírovali. Úplne vymyslený ale nebol. Pep sa do väzenia skutočne dostal kvôli zlému správaniu, len to bolo všetko trochu inak. A rozhodne nebol väznený.

Gifford Pinchot dostal Pepa ešte ako šteňa darom od svojho synovca. Krátko po prijatí do rodiny sa začal prejavovať psí zlozvyk – rozžúval všetko, čo mal vo svojom dosahu. Nezaberali naň ani žiadne tresty. Členovia rodiny sa nakoniec s ťažkým srdcom rozhodli, že najlepším riešením bude sa ho zbaviť. Na utratenie však nemali srdce, preto ho venovali pennsylvánskej väznici Eastern State Penitentiary. Pes mal byť využitý v rámci väzenskej terapie, o ktorú sa Pinchot v tej dobe veľmi zaujímal.

Po príchode do väzenia niekto zo srandy urobil s Pep väzenskú fotku a razom bola na svete humorná historka o nemilosrdnom zabijakovi mačiek odsúdenom na doživotie.

Pep sa vo väznici zdržiaval po zvyšok svojho života a na začiatku 30. rokov tu tiež zomrel. Jeho pozostatky ležia niekde na pôde pevnosti, ktorá bola roku 1971 uzavretá a dnes slúži ako múzeum. Podľa výpovedí svedkov je to jedno z najstrašidelnejších miest v Spojených štátoch, plné prízrakov a podivných javov.

Jedným z duchov má byť práve milovaný maznáčik dozorcov a väzňov. Stále vraj pobehuje po väzenských chodbách a občas na seba upozorní zavytím alebo cinknutím psej známky.