Petra Lenártová: milujem potlesk davu

4497

Petra, venuješ sa umeniu, modelingu, charite a najnovšie si prijala ponuku stať sa riaditeľkou súťaže krásy. Prezraď, aké sú Tvoje najväčšie úspechy v tejto oblasti?
Mojim najväčším úspechom bolo, že sa mi podarilo získať titul Miss Tip 2005 na súťaži Miss Universe Slovenskej Republiky a následne reprezentovať Slovensko v Číne na Miss Intercontinental. Pred týmto úspechom som vyhrala niekoľko menších súťaží krásy, ktoré stoja za zmienku aspoň pre ich počet. Dlhé obdobie môjho života je prepletené rôznymi súťažami Miss, preto som sa rozhodla, že sa ich budem zúčastňovať aj naďalej, ale už iba ako člen poroty. Prijala som teda ponuku stať sa riaditeľkou Miss University a tak pomôcť šikovným a krásnym vysokoškoláčkam uskutočniť ich sny.

K súťaži MISS UNIVERSITY Ťa viažu aj Tvoje vlastné úspechy…
Áno, v roku 2002 som práve v tejto súťaži vyhrala titul Miss Sympatia. Som rada, že táto súťaž po päťročnej pauze pokračuje, stále pod záštitou agentúry KALYPSO a, že aj ja môžem rozhodnúť o tom, ktorej z finalistiek bude tento rok patriť korunka krásy a tento prestížny titul.

Miss University znie podobne ako Miss Universe. Majú tieto súťaže niečo spoločné?
Majú spoločné krásne ženy, ktoré sa týchto sútaží zúčastňujú a to, že obe súťaže sú národné. Na Miss University je podmienka študovať na univerzite, čiže vysokej škole, preto tento názov. Castingy prebiehajú po celom Slovensku, v mestách Košice, Banská Bystrica a Bratislava.

Čo bol tvoj prvotný podnet, že si sa rozhodla vôbec niekedy na nejakú súťaž krásy ísť?
Už ako malá som recitovala, spievala a tancovala, čo znamená, že som určitým spôsobom exhibicionistka a potlesk davu je pre mňa najväčšie zadosťučinenie. Asi práve preto som začala s týmito súťažami, kde samozrejme potlesk nechýba. Síce som si myslela, že ma tie malé súťaže niekam vo svete modelingu posunú ale potom som zistila, že ostalo iba pri cenách, ktoré som v daný večer vyhrala. Tie samozrejme neboli na zahodenie. Neskôr som svoj exhibicionizmus podporovala štúdiom herectva.

Kde si študovala herectvo? Čo je Tvojim zatiaľ nesplneným hereckým snom?
Študovala som v Banskej Bystrici na Akadémii umení a musím uznať, že moje študentské roky boli naozaj bezstarostné a krásne. Jeden herecký sen sa mi už splnil. Zahrala som si asi najkrajšiu dramatickú a zároveň romantickú postavu všetkých čias, Shakespearovu Júliu. Podarilo sa mi to ešte počas vysokoškolského štúdia v divadle MASKA. Svoje herecké nadanie som ďalej uplatňovala v divadle Aréna. Na svoju ďalšiu väčšiu príležitosť zatiaľ čakám. Keďže je terajšia situácia pre hercov celkom priaznivá, hlavne v rámci výroby množstva seriálov, dúfam, že si ma tí správni ľudia všimnú a ponúknu mi nejakú ďalšiu zaujímavú postavu.

A čo tie reálne sny?
Tie sa postupne plnia a dúfam, že to takto pekne bude pokračovať aj ďalej. Sny človeka ženú v pred, preto by sme nikdy nemali prestať snívať. Realizácia niektorých snov vyžaduje dlhšiu dobu ale ja som vytrvalá, keďže je to typické aj pre moje znamenie, znamenie barana.

Aj nám niektoré prezradíš?
Sny sa prezrádzať nemajú, lebo vraj sa nesplnia, tak radšej nie. Našťastie sa moje sny zo dňa na deň plnia.

Čomu sa venuješ v súčasnosti?
Účinkujem v rôznych televíznych reklamách na Slovensku aj v zahraničí. Stále sa aktívne venujem modelingu a fotomodelingu. Spolupracujem s mnohými poprednými návrhármi a stylistami. Spolu s ďalšími známymi tvárami slovenského šoubiznisu pripravujeme charitatívny projekt na podporu osvety proti domácemu násiliu.

Idú Vianoce, čo pre teba znamená tento sviatok?
Konečne sa doma všetci stretneme a sme opäť normálna rodina. Vianoce sú pre mňa o pokoji, možnosti byť opäť spolu, relaxovať a nie o honbe za darčekmi.

Nejaký vianočný odkaz pre našich čitaťeľov?
Aby boli všetci zdraví a aby nikomu nechýbala láska… Všetko ostatné už príde samo…

 

Lenka Salmanová