Petra Vlhová opäť úspešná, na stupni víťazov si vymenila poradie s Mikaelou Shiffrinovou

815

Shiffrinová po druhom mieste vo fínskom Levi, keď skončila za Petrou Vlhovou o 10 stotín sekundy v Killingtone opäť potvrdila status slalomovej jednotky. V oboch jazdách dominovala a v súčte svojej najväčšej slovenskej rivalke dala viac než sekundu a pol. Preteky v Killingtone mali v hľadisku 16 000 nadšených fanúšikov, pred ktorými chcela Mikaela Shiffrinová Petre odplatiť prehry z marcového Aspenu a nedávneho Levi.

Dvadsaťdvaročná Petra sa už ôsmykrát v kariére dostala na pódium vo Svetovom pohári v slalome a po druhý raz obsadila druhé miesto (predtým Záhreb 2017). Jej momentálna štatistika pódiových umiestnení obsahuje tri prvé, dve druhé a tri tretie miesta.

V Killingtone sa víťazkou stala domáca favoritka Mikaela Shiffrinová a to úplne suverénne. Petre Vlhovej nadelila v súčte oboch kôl 1,64 s a Rakúšanke Bernadette Schildovej na treťom mieste dokonca 2,67. Obhajkyňa veľkého glóbusu za celkový triumf v SP Shiffrinová (22) pridala do zbierky úspechov 32. prvenstvo z toho 26. slalomové v pretekoch SP. V aktuálnej sezóne 2017/2018 musela slalomová suverénke čakať na víťazstvo až do štvrtých pretekov, keďže predtým prehrala s Vlhovou v Levi a nevyhrala ani jeden z úvodných dvoch obrovských slalomov v Söldene (5.) a Killingtone (2.). Aj tak jej to stačí na priebežnú líderskú pozíciu v celkovom poradí SP, pred druhou Vlhovou má náskok 84 bodov.