PMÚ: Daniela Zemanovičová ku koncu marca končí na poste podpredsedníčky úradu

2276

Potvrdila to pre TASR hovorkyňa PMÚ SR Alena Sedláková s tým, že nebude komentovať, či Zemanovičová bola z postu podpredsedníčky úradu odvolaná alebo opúšťa post z vlastnej vôle.
„Pani Zemanovičová však ešte zatiaľ zostane na úrade pôsobiť,“ spresnila Sedláková. Daniela Zemanovičová zastávala funkciu podpredsedníčky PMÚ SR od roku 2004.
Sedláková odmietla špekulovať, či ukončenie pôsobenia Zemanovičovej na pozícii podpredsedníčky PMÚ SR môže súvisieť so zámermi novej vlády SR spájať niektoré úrady. Úvahy o plánovanom spojení PMÚ SR s Úradom pre verejné obstarávanie (ÚVO) označila hovorkyňa PMÚ SR „za otázku budúcnosti“. „Bude na vláde SR, ako sa v tejto veci rozhodne. PMÚ SR bude jej rozhodnutie rešpektovať,“ poznamenala hovorkyňa s tým, že vo svete sú dva modely protimonopolných úradov – jeden model taký, ako má SR v súčasnosti a druhý model zahŕňa navyše aj verejné obstarávanie.
Poslanec Národnej rady (NR) SR Ľubomír Jahnátek (SMER-SD) sa nevedel vyjadriť k otázke, ako ďaleko sú diskusie vládnej strany o uvažovanom spojení PMÚ SR a ÚVO. „Nepoviem nič, lebo neviem. Nie som pri rokovaniach o týchto záležitostiach, nie som totiž člen predsedníctva,“ povedal Jahnátek.