V tureckej provincii Kahramanmaraş zachránili z trosiek 17-ročné dievča 248 hodín po zemetrasení, uvádza Reuters s odvolaním sa na štátnu televíziu TRT Haber. Počet obetí silného zemetrasenia v Turecku sa zvýšil na 36 200 ľudí. Dnes ráno to po dvoch dňoch od poslednej bilancie uviedol turecký úrad pre riešenie následkov katastrof (AFAD).

Z tureckej provincie Kahramanmaraş prišla informácia o nájdení preživšej, ktorá v troskách strávila 248 hodín. Turecká štátna televízna stanica TRT Haber podľa Reuters uviedla, že záchranári vyslobodili zo sutín zrúteného domu 17-ročné dievča.

Z rovnakého regiónu bola v stredu hlásená záchrana dvoch žien, ktoré v troskách prežívali necelých desať dní. V utorok turecký prezident Recept Tayyip Erdogan povedal, že z trosiek bolo v Turecku vyslobodených zatiaľ vyše 8000 živých.

V susednej Sýrii, kde bilancia nebola už niekoľko dní aktualizovaná, zomrelo kvôli silným otrasom podľa výpočtov agentúry Reuters najmenej 5800 ľudí. V oboch krajinách je tak celkovo zhruba 42 000 obetí.

Zemetrasenie v Nepále má cez sedem tisíc obetí, v krajine hrozí epidémia

AFAD dnes tiež uviedol, že v oblasti zasiahnutej dvoma silnými otrasmi seizmológovia zaznamenali od 6. februára zhruba 4300 ďalších otrasov.
Turecká vláda v stredu podľa televízie Al-Džazíra oznámila, že zatiaľ eviduje celkom 50 576 zrútených či značne poškodených budov.

U Japonsku udrelo silné zemetrasenie, prístroje zaznamenali menšie cunami

Úrady v desiatich postihnutých provinciách skontrolovali viac ako 387 000 budov, z ktorých takmer 12 000 bude musieť byť čo najrýchlejšie zbúraných v provincii Gaziantep, na 10 900 sa musí zbúrať kvôli značnému poškodeniu v provincii Hatay a 10 777 v provincii.