Po prvom bozku prichádza facka. A teší sa veľkej obľube

904

Po teste ich reakcie plné nervozity a strachu potom zvečnili. V marci obletelo svet video, kde si dvadsať párov zložených z náhodných ľudí dáva nesmelé bozky.

Chvíle trápneho ticha, ale aj záchvevy nežné romantiky videlo viac ako osemdesiat miliónov ľudí. Teraz prichádza po Prvým bozku aj Facka. Autori oslovili štyridsať ľudí, ktorí prvýkrát svojho prideleného partnera udrú dlaňou do tváre. Tomu predchádza nervozita, ale aj strach. „Robila si to niekedy?“ Pýta sa nervózne muž. „Mnohokrát,“ odpovedá mu žena. Tiež sa ladila stratégie. Niekto zvažoval, či si má dať dole okuliare či kvôli výške svojho partnera pri facke povyskočiť. Potom už sa išlo na vec a facky lietali jedna za druhou. Niektorí sa neuspokojili len s jednou a pre istotu náprotivku pridali ešte zopár navyše. Facky si ľudia uštedrovali navzájom bez ohľadu na pohlavie. Klip s fackami použil nielen rovnakú formu ako Prvý bozk, ale tiež aj hudbu v pozadí. Za tou stojí speváčka Soko a názov má „We Might be Dead Tomorrow“, čo v preklade znamená Zajtra by sme mohli byť mŕtvi.

Vo videu dostala facku aj hollywoodska hviezda Haley Joel Osment. Ten získal Oscara za film Šiesty zmysel, v ktorom stvárnil rolu chlapca, ktorého navštevovali duchovia. Zatiaľ sa nedá odhadnúť, či bude mať fackovací video rovnaký úspech ako jeho bozkávajúci náprotivok. Už teraz ho ale videlo za pár dní viac ako milión a pol ľudí.