Po útoku Afganca pri rakúsko-českých hraniciach ďalší mŕtvy.

1107

Pondelkové útoky nožom v severorakúskom Wullowitzi pri rakúsko-českých hraniciach si vyžiadal druhú obeť, ťažkým zraneniam podľahol pracovník miestnej ubytovne pre žiadateľov o azyl. Dnes to podľa agentúry APA oznámila polícia. Za incidentom podľa vyšetrovateľov stojí neúspešný afganský žiadateľ o azyl, ktorý najprv dobodal svojho opatrovateľa a potom pri úteku zabil miestneho roľníka.

Rakúske úrady od prvej chvíle hovorili o zranení 32ročného pracovníka ubytovne ako o veľmi vážnom a uvádzali, že muž je v kritickom stave. Tridsaťtriročný Afganec sa v pondelok s opatrovníkom zišiel, aby si prehovoril o svojej pracovnej budúcnosti. Rozprava sa ale zmenila v hádku, ktorá skončila útokom, pri ktorom Afganec muža bodol do hrude.

Afganec následne na bicykli odišiel ku statku miestneho poľnohospodára, ktorého podľa polície zabil, a v jeho aute odišiel. V tomto aute ho tiež polícia v pondelok v noci pri Linzu zadržala.

Bola tu vražda zo žiarlivosti. Migrant v Nemecku dobodal svoju pätnásťročnú expriateľku. Súd mu vymeral 8,5 roka

Prípad vyvolal veľkú pozornosť nielen v Rakúsku, ale aj v susednej Českej republike. Spočiatku totiž nebolo vylúčené, že sa Afganec pokúsi utiecť do Česka, preto bola česká polícia takisto v pohotovosti.

18-ročnú študentku prepadli a znásilnili siedmi migranti. Nebolo to prvýkrát

Ubytovňa, v ktorej žilo asi dvadsať žiadateľov o azyl a v ktorej v minulosti býval aj afganský útočník, bola medzitým uzavretá. V rozhovore na Life Rádiu to oznámil šéf hornorakúskej pobočky Rakúskeho červeného kríža Thomas Märzinger. Červený kríž, ktorý zariadenie prevádzkoval, po útoku prisľúbil obyvateľom obce rýchle uzatvorenie ubytovne.

V Londýne zúri vojna emigrantských gangov. Streľba za bieleho dňa