Počas prestrelky dvoch znepriatelených gangov zomrela mladá influencerka (†25)

474

Indická influencerka a vyštudovaná inžinierka Anjali Ryotová (†25), žijúca v Kalifornii, chcela osláviť svoje narodeniny v bare La Malquerida v mexickom Tulume. Do obľúbeného letoviska každoročne zavítajú davy mladých cestovateľov z celých Spojených štátov. Oslavu mladé ženy však prerušila náhla prestrelka medzi dvoma gangmi.

Stratená guľka v stredu 20. októbra zasiahla mladú Indku, ktorá vážnym zranením v mexickom bare podľahla. Britský server Daily Star uviedol, že počas prestrelky zomrela tiež tridsaťpäťročná turistka z Nemecka a ďalší traja turisti boli zranení.

Anjali, ktorá na svojich sociálnych sieťach často referovala o svojich cestách, zdokumentovala aj svoje posledné hodiny života. Na svojom instagramovém účte, ktorý sleduje viac ako 42 000 ľudí, zverejnila video, ako sa prechádza v blízkosti hotela Cielo Maya a odpočíva v hojdacej sieti.

13 členov gangu v Bronxe obvinili z vrážd, ktoré súvisia so sériou zločinov v letných mesiacoch!

Okresná prokuratúra v Quintana Roo vo svojom oficiálnom tlačovom vyhlásení uviedla, že ďalšia z obetí zomrela až po prevoze do nemocnice. Starosta Tulume Marciano Dzul novinárom oznámil, že obe obete nemali so zločincami nič spoločné a v prestrelke sa zrejme ocitli náhodou. Uviedol tiež, že privolaným policajtom sa podarilo zatknúť jedného z údajných strelcov. Priebežné vyšetrovanie naznačuje, že išlo o stret dvoch zločineckých skupín obchodujúcich s drogami.

13 členov gangu v Bronxe obvinili z vrážd, ktoré súvisia so sériou zločinov v letných mesiacoch!

Tulum sa nachádza vo vyhľadávanej lokalite Mayskej riviéry pri karibskom pobreží na severovýchode mexického polostrova Yucatán. K oblasti patria aj ďalšie obľúbené letoviská, ako je Cancún a Playa del Carmen. Hoci je lokalita turistami často vyhľadávaná, na malebnom polostrove dochádza k alarmujúcemu nárastu násilia. Marciano Dzul policajné zbory vyzval „k spoločnému úsiliu v boji proti drogovým kartelom“.

Medzinárodný drogový gang zlikvidovala Belgická polícia!

Polícii sa podarilo zatknúť dvadsaťštyriročného Josého Antonia Lira Péreza, ktorý má byť jedným zo strelcov. Od roku 2006 vláda v boji proti drogovým kartelom nasadila aj armádu. Konflikt si od tej doby vyžiadal na 300 000 životov na strane gangov, armády a hlavne obyčajných občanov.