Pochová kapitán Danko  SNS?

Ak by sa konali parlamentné voľby na konci januára, SNS by skončila na piatom mieste. V parlamente by ju dokonca predbehla aj extrémistická ĽSNS.

2680
Kým v decembri by koaličnú SNS volilo najviac ľudí po Smere, po kauze kapitán, ktorá siaha k jej predsedovi Andrejovi Dankovi, sa prepadla na piate miesto so ziskom 10,1 percenta. V priebehu mesiaca si tak podľa prieskumu agentúry Focus pohoršila o 3,6 percentuálnych bodov.
Sociológ Martin Slosiarik z Focusu hovorí, že za výraznejším poklesom preferencií SNS je jednoznačne kauza kapitán. „Časť preferencií SNS stojí práve na sympatiách k jeho predsedovi a táto kauza, siaha práve k nemu,“ odôvodňuje.
Danka povýšil v septembri minulého roku minister obrany Peter Gajdoš v tichosti do hodnosti kapitána v zálohe. Danko po medializácii prípadu povedal, že je na svoju vojenskú hodnosť hrdý.

Do parlamentu by sa dostalo už aj KDH

Podľa prieskumu voľby by vyhral Smer-SD so ziskom 27,9 percenta hlasov. Druhá by vo voľbách skončila SaS, ktorá by získala 13,2 percenta hlasov. O tretie miesto by sa delila Kotlebova – Ľudová strana Naše Slovensko s OĽaNO-NOVA, ktoré by rovnako získali 10,2 percenta
Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie Borisa Kollára Sme rodina, ktoré by volilo 7,4 percenta ľudí. Most-Híd by volilo 6,4 percenta voličov a päťpercentnú hranicu by prekonalo aj mimoparlamentné KDH so ziskom 5,3 percenta.
Za bránami parlamentu by skončilo SMK-MKP s 3,4 percenta, SZS s 1,4, KSS s 1,2, #Sieť s 0,9 a SDKÚ-DS s 0,7 percenta.
https://youtu.be/LLwG0IjloOo