Mark Cuban, miliardár, investor a majiteľ basketbalového tímu Dallas Mavericks, si nemyslí, že najväčšími startupy na svete sú Uber či Airbnb. Podľa neho je to Amazon.

„Myslím si, že Amazon je najväčší startup a najväčšia spoločnosť na svete,“ povedal Mark Cuban v piatok v rozhovore pre CNBC.

foto: Amazon

Investor poukázal nielen na veľkosť Amazonu, ale aj na to, že sa spoločnosť neboji investovať do nových oblastí a experimentovať v oblastiach s novými technológiami. Amazon zasahuje takmer do každého biznisu na svete, a preto Mark Cuban túto spoločnosť považuje za veľmi inteligentnú.

    „Vidím aj to, že konkuruje Uberu,“ dodal Mark Cuban.

Mark Cuban má pravdu. Amazon je známy pre svoje tajné investície do nových projektov. Spoločnosť začala ako online kníhkupectvo, ktoré sa postupne premenilo na masívny obchodný konglomerát predávajúci všetko od zubnej pasty cez džínsy až po výpočtovú techniku.

Amazon nedávno otvoril vlastný obchod s potravinami bez pokladní (viac tu) Pri nakupovaní sa využíva technológia používaná v autonómnych vozidlách. To môže byť dôvod, prečo si miliardár myslí, že Amazon konkuruje Uberu, ktorý aktuálne testuje svoje prvé autonómne vozidlo.

Mark Cuban je americký investor, ktorý si Amazon zamiloval. Jeho majetok sa v súčasnosti odhaduje na 3,3 miliardy dolárov.