Za veľmi záhadných okolností údajne zomrel ruský miliardár a bývalý topmanažér ropného gigantu Lukoil Alexander Subbotin. Dôjsť k tomu malo po sedení so súkromným šamanom v ruskom meste Mytišči, kde si vraj objednal alternatívnu liečbu nepríjemnej kocoviny.

Šaman Magua spoločne so svojou ženou vítal svojich klientov v súkromnom dome a práve Subbotin bol jeho veľmi váženým a častým hosťom. Neduhy spojené so zdravím ruský miliardár liečil pomocou šamanských rituálov. Vyliečiť sa tak rozhodol aj ťažkú ​​kocovinu po dlhom fláme.

Záhadne úmrtia šiestich ruských oligarchov od začiatku vojny na Ukrajine

Niečo sa ale osudného dňa nepodarilo. „Prišiel za nimi vyliečiť si opicu. Zrazu sa mu ale neurobilo dobre, začalo ho bolieť srdce,“ cituje z Telegramu denník Ukraine Today. Šaman vraj ani po zjavných závažných problémoch ani nezavolal sanitku, čím oligarchov osud spečatil.

Je tu ďalší prípad vyvraždenej rodiny ruských boháčov! 

„Dal mu Corvadol a podnikateľa uspal v pivnici. Tam muž zomrel,“ uvádza portál o smrti Alexandra, bývalého člena predstavenstva spoločnosti Lukoil Trading House LLC a brata Valerija Subbotina, bývalého viceprezidenta spoločnosti.

Čo mali spoločné Veľkonočné vraždy. Nepotrestaná vražda farára, ubodaný okoloidúci aj zavraždený Dominik

Na vine mohol byť šamanov spôsob liečby. K tej mal totiž použiť jedovaté ropuchy. „Urobia rez na koži, nakvapkajú tam jed z ropuchy a po vyzvracaní sa pacientovi obvykle uľavia,“ dodal denník. Či Subbotin zomrel na otravu, alebo na niečo iné, by malo ukázať vyšetrovanie.