Podvod na poisťovni manželom vyniesol 13 miliónov dolárov. Milióny minuli za lietadlo, autá a dovolenky

1057

Americký pár z Las Vegas je obvinený z toho, že poisťovni Medicaid ukradol podvodom 13 miliónov dolárov, teda v prepočte asi 300 miliónov korún. Muž a žena ich potom utratili za luxusné autá, oblečenie, lietadlo alebo drahé dovolenky.

Latisha a Timothy Harron boli podľa americkej polície zadržaní v stredu. Spoločne podviedli spoločnosť Medicaid v Severnej Karolíne. Polícia sa s podvodom takého rozsahu v štáte dlho nestretla. Obvinenie má sedem bodov. „Ukradli si pre seba peniaze daňových poplatníkov, ktorí ich dávali na starostlivosť o chudobných a postihnuté osoby. Z peňazí si pritom kúpili privátne lietadlo a luxusný tovar. To je na tomto prípadu to najhoršie,“ povedal špeciálny agent Derrick L. Jackson k prípadu médiám.
Podľa polície začala Latisha podvádzať už v roku 2010, kedy s falošnou identitou založila v Severnej Karolíne spoločnosť, ktorá sa mala venovať starostlivosti o chudobných a postihnutých. V roku 2018 si potom vzala Timothyho a v posledných rokoch obaja spoločne vytvárali fiktívnej spoločnosti také účty, aby mohli čerpať masívnu podporu od štátu v obrovských sumách. Dokonca vraj hľadali nekrológy v Severnej Karolíne, aby potom využili identity mŕtvych.
Vyšetrovatelia ďalej tvrdia, že pár obral spoločnosť Medicaid od 13 miliónov dolárov. Za tie si pritom kupoval drahé autá ako Mercedes-Benz G-classe, alebo Aston Martin. Na sieťach sa potom tiež chválili drahým oblečením od Louisa Vuittona alebo Tiffanyho šperky. Vrcholom všetkého bola zakúpenie súkromného lietadla za 900 tisíc dolárov.

Miliardový podvod! Saudská princezná naletela podvodníkom z ostrova Bali

Pár sa na sieťach prezentoval ako filantropický, zbierali drahé víno a jazdili na luxusné dovolenky. Teraz ale spadla klietka. Za sedem obvinení môžu ísť obaja na dlhú dobu do väzenia.