Podvodník si doma tlačil falošné šeky za ktoré si kupoval luxusné veci ako Porsche 911 a hodinky Rolex

1082

Rodák z americkej Floridy Casey William Kelley si zaobstaral Porsche 911 za 140 tisíc dolárov! Z luxusného športiaku sa však dlho netešil. Ku kúpe auta totiž použil falošný bankový šek, ktorý si vytlačil doma zo svojho počítača. Za falošný šek si kúpil aj troje hodinky značky Rolex. Obchod s luxusnými hodinkami však čoskoro zistil, že sa jedná o podvod a nahlásil to na políciu.

Po luxusnom aute zatúžil Casey William Kelley pochádzajúce z floridského mesta Wewahithcka. Štyridsaťdvaročný muž preto zašiel do predajne v meste Destin, kde sa mu zapáčil biely športiak Porsche 911 v hodnote 140 tisíc dolárov. Vysokú sumu Casey zaplatil bankovým šekom, ktorý bol ale falošný.

Podvodníci už zase križujú cesty a vábia naivky na falošné zlato a neplatné bankovky

Bankový šek si vytlačil doma na svojom počítači. Predajca však šek prijal, a tak Casey odišiel v luxusnom športiaku. Úspešnú predchádzajúcu kúpu sa rozhodol zopakovať hneď na druhý deň, keď prišiel do predajne s luxusnými hodinkami Rolex, ktorých si kúpil rovno troje. Na hodinky vypísal šek v hodnote 61 521 tisíc dolárov. Netrvalo však dlho a v predajni sa dozvedeli, že išlo o falošný šek. Banka navyše oznámila, že takých šekov prijala viac. Všetko bolo odovzdané polícii, ktorá začala po Caseyom pátrať. Strážcovia zákona v poslednú júlovú stredu popoludní muža zadržali a vzali do väzby. Casey sa priznal, že šeky sfalšoval.

Jozef Majský, odsúdený v kauze tunelovania nebankoviek Horizont Slovakia a BMG Invest má nastúpil do výkonu trestu na 9 rokov