„Liberáli by tu žiť nemali. Keď ich nezabijeme, urobíme to ako sa sudetskými Nemcami, vyhodíme ich z našej zeme.“ 

Aj takéto názory sa ozývali medzi piatimi ľuďmi, ktorých česká polícia zadržala v súvislosti s cestami na východ Ukrajiny. Medzi podozrivými z podporovania terorizmu bol okrem iného aj bývalý podplukovník Armády Českej republiky alebo pravoslávny kňaz.

Snajperka desí na Donbase nepriateľov! „Granáty som nosila v podprsenke…“

Likvidáciou liberálov hrozila Andrea Krulišová. Tá v roku 2014 neúspešne kandidovala do zastupiteľstva na Prahe 8 za stranu Slobodní. Potom sa rovnako neúspešne chcela dostať do Poslaneckej snemovne za hnutie Blok Proti Islamu, uviedol server iRozhlas.cz.

Priamo do jeho bytu v Slanom si polícia prišla pre podplukovníka Armády ČR Ivana Kratochvíla. Ten v posledných piatich rokoch velil organizáciu Československí vojaci v zálohe za mier a usporadúval brannej akcie pre deti na Ostravsku.

Pred vojnou učila angličtinu, teraz je Syřanka obávanou odstřelovačky

Československí vojaci v zálohe za mier, tak mal znieť názov oddielov, ktoré mali na území Česka viesť výcvik niekoľkých desiatok občanov. Tí potom mali bojovať za proruských separatistov v Donbase. Šesťdesiatročná Krulišová mala byť náčelníčkou tohto zoskupenia.

Podľa nej vojnu nevyhrajú lietadlá, ale malé skupinky dobre vycvičených bojovníkov na uliciach miest. Spolok dávalo Ministerstvo vnútra do spojitosti s hnutím Národná Demokracia. Vojaci v zálohe za mier však chceli zostať apolitickou organizáciu. Spolok napríklad ale protestoval proti prejazdu amerického konvoja v roku 2016.

„Proruská orientácia pramenila z odporu proti, Západu ‘, USA, NATO. Nebolo potvrdené, že by ich pôsobenie bolo ovplyvňované či priamo riadené spravodajskými službami Ruskej federácie,“ napísalo ministerstvo.

Kurdskej sniperke skoro ostreľovač IS trafil guľkou do hlavy. Len sa tomu smiala

 Pravoslávny kňaz a agent  Kremľa 

Reč je o Přemyslovi Ivanovi Hadravovi. Duchovný sa ako agent Kremľa označoval na sociálnych sieťach. Zúčastnil sa demonštrácií, ktoré organizoval za SPD Jaroslav Foldyna. „Videl som ho tam, ale že by som sa s ním kamarátil, to sa povedať nedá,“ zveril sa Foldyna servera iRozhlas. V civilnom živote ale pomáhal závislým, bezdomovcom alebo väzňom.

Hadrava sa každý rok zúčastňuje pietnych podujatí pred ambasádou Srbska kvôli bombardovaniu Juhoslávie. „Z môjho pohľadu bol dosť do seba uzavretý. Prišlo mi, že sa cíti trochu nedocenený, že sme po ňom nič nikdy nechceli,“ uviedol Foldyna.

Elitnému sniper odrezal zajatcovi hlavu a fotil sa s ňou! Hrozí mu doživotie

 So samopalom na  Ukrajinu 

Český vojak Erik Eštu zašiel ďalej ako ďalší zadržaní. S puškou AK-47 sa dokonca zapojil do činnosti ozbrojenej skupiny, takzvanej Republikánskej gardy. Svojimi cestami na Ukrajinu sa chválil na sociálnych sieťach. To ho mohlo prísť draho. Za terorizmus mu hrozilo dvadsať rokov.

Nakoniec vyfasoval iba trojročnú podmienku. Bol posadnutý vojenskými aktivitami. „V tomto smere je pre obžalovaného zrejme ľahostajné, či sa jedná o aktivity vo francúzskej cudzineckej légii, v českej armáde či v prokurdských silách v Sýrii,“ zhrnul sudca.