V texaskom pobrežnom meste Galveston odfotili dvoch policajtov s kovbojskými klobúkmi na hlavách, ako idú na koňoch a za sebou vedú na lane spútaného černocha. Snímky vyvolali veľkú vlnu nevôle. Čo je preboha za storočie, pýtajú sa ľudia. Pri pohľade na tieto fotografie možno len ťažko uveriť, že boli nadobudnuté v roku 2019.

Na sociálnych sieťach začali rýchlosťou uragánu kolovať podivné fotografie. Ľudia boli znechutení výjavom z Texasu, ktorý viac než čo iné pripomínal kruté doby otroctva. Strážcovia zákona incident, ktorý zdvihol protirasistickí zmýšľajúcich jedincov zo stoličky, potvrdili a ospravedlnili sa za neho.

Zadržaným mužom je podľa Mirroru otec ôsmich detí Donald Neely (43), ktorý žije, že vraj kvôli duševným problémom na ulici ako bezdomovec. Zatknutý bol za nelegálne vniknutie na súkromný pozemok. Jeho sestra Christin Neelyová sa po škandále rozohnila na sociálnej sieti.

V devätnástich bojovala za práva černochov. Skončila kvôli tomu za mrežami a skoro ju zabili

 Polícia:  Nemysleli sme to zle 

„Predstavte si, že prechádzate facebook a vidíte svojho milovaného, ​​ako je eskortovaný policajtmi na koňoch s rukami spútanými za chrbtom a pripevnený je k lanu. V roku 2019?“ Napísala s tým, že sa rodina snaží brata dostať domov.

Včera popravili injekciou druhého z trojice vrahov! Brutálne uvláčili černocha za autom

„Tento postup je prijateľný v niektorých situáciách, ale dôstojníci to v tomto prípade zle vyhodnotili,“ povedal policajný šéf z Galvestone Vernon Hale. Ak by zatknutý bol beloch nik by sa nad tým nepozastavil, „Nebol v tom zlý úmysel,“ dodal s tým, že túto techniku ​​zadržanie už zamestnanci jeho oddelenia praktizovať nebudú.

Hoteliér – rasista polieval černochov v bazéne kyselinou