Policajti zastrelili dlžníka

Policajti v stredu dopoludnia zastrelili dlžníka, ktorý v Ostrave pri súdnom vysťahovaní postrelil exekútora a ženu, ktorá ho ako nezúčastnená osoba pri exekúcii sprevádzala.

1603
Policajti, ktorí vysťahovanie zabezpečovali bezpečnosť, streľbu opätovali a muža zastrelili. Obaja zranení sú mimo ohrozenia života.
„Zneškodnil ho služobnou zbraňou,“ povedal námestník krajského policajného riaditeľa Radim Wita. Podľa neho dlžník strieľal z dlhej strelnej zbrane. Či bola legálne držaná, nie je jasné. Bližšie informácie k prípadu s ohľadom na začínajúcich vyšetrovanie Wita oznámiť nechcel.
Podľa hovorcu moravskosliezskych záchranárov Ladislava Langa zranenia utrpeli päťdesiatjedenročný muž a tridsaťsedemročná žena. Utrpeli každý jedno strelné zranenia na nohe, presnejšie v oblasti predkolenia. „Prevezenie boli na urgentný príjem Fakultnej nemocnice Ostrava. Ich stav záchranári hodnotia ako stredne ťažký až závažný, neboli ale v bezprostrednom ohrození života, „uviedol Lang.
Podľa informácií ČTK bol zastrelený dlžník policajt či bývalý policajt. Ani toto ale Wita nechcel potvrdiť. „V súčasnej dobe prebiehajú úkony trestného konania. K osobe páchateľa sa nebudeme vyjadrovať,“ povedal.
Tlačový hovorca Exekútorskej komory ČR Petr Vorlíček ČTK povedal, že s konfliktami sa exekútori stretávajú pomerne často, aj keď nie s takými následkami. „Vykonávatelia, ktorí chodia po exekúciách do domácností, majú zamestnanie, povedzme, veľmi neobľúbené a ľuďmi nie príliš cenené,“ uviedol Vorlíček.