Policajtom sa podarilo zastreliť štvornásobného vraha

990

V utorok zastrelili bosnianski policajti muža v posledných dňoch označovaného za najhľadanejšieho zločinca v krajine. Edin Gačice (41) pred nedávnom zabil majiteľa obchodu potravín a tiež policajta. V minulosti strávil niekoľko rokov vo väzení kvôli dvom spáchaným vraždám. Podľa polície Gačice zomrel po prestrelke neďaleko Sarajeva. Jeden z mužov zákona utrpel zranenia.

 Po prepustení z kriminálu  vraždil 

Policajti v Bosne našli predminulý piatok v dedine Podorašac neďaleko Sarajeva mŕtve telo majiteľa obchodu s potravinami. Ihneď zahájili pátranie po Edin Gaičičovi, ktorý mal hneď na druhý deň následne zabiť policajta, ktorý strážil policajné výcvikové stredisko. Vrahove motívy zatiaľ zostávajú neznáme, však vraždy vyvolali podľa agentúry AP v krajine paniku. Do pátrania nasadili policajné zložky 1 200 ľudí a úrady vypísali odmenu vo výške cca 26tisíc eur za informácie, kde sa hľadaný muž nachádza.

Nevyriešená vražda: Manželku slovenského reprezentanta dobodali v byte. Syn sa ju pokúšal oživiť

V roku 1999 bol Gačice odsúdený na 14 rokov väzenia za vraždu muža, ktorý s ním vo vojne, na začiatku 90. rokov slúžil v jednotke moslimských dobrovoľníkov. Roku 2002 počas víkendovej priepustky z väzenia zabil svoju matku. Za tieto činy ho odsúdili na dvadsať rokov väzenia. Podľa portálu Balkan Insight bol ku koncu svojho trestu väznený v Bihać, kde správa tamojšieho väzenia upozorňovala úrady, že v jeho prípade hrozí recidíva a odporúčala jeho preložení do zariadenia pre psychicky chorých. K ničomu takému však nedošlo a Gačice sa dostal predčasne na slobodu.