Polícia dopadla sériového vraha, keď práve zalepoval ústa svojej poslednej obete. Sudca nad ním práve vyniesol verdikt!

1019

Na súde v kanadskom Toronte vypovedal muž, ktorý sa mal stať jednou z obetí sériového vraha. Muž na súde opísal, ako ho polícia zachránila v momente, keď sa ho ľudská zrúda chystala zavraždiť. Kriminalisti zaklopali na dvere domu vo chvíli, keď mu zabijak zalepoval ústa páskou.

  • Muž, ktorý mal byť ďalšou obeťou sériového vraha Bruce McArthura, bol políciou nájdený nahý, pripútaný k posteli a s čiernym vrecom na hlave. McArthur mu práve prelepoval ústa páskou.

Dotyčný, u ktorého je uvedené len meno John, opísal na súde, aké pocity zažíval, keď sa mal stať obeťou šesťdesiatsedemročného sériového vraha, ktorý mal v období medzi rokmi 2010 až 2017 v okolí Toronta brutálne zavraždiť ďalších osem ľudí. Polícia deviatu vraždu prekazila 18. januára 2018, kedy po dlhšej dobe sledovania pristihla páchateľa priamo pri čine.

McArthur následne strávil rok vo väzbe. Kriminalisti medzitým pripravovali jeho prípad a od 8. februára tohto roku ho začal prejednávať súd. Na súde muž čelí obvineniu z ôsmich vrážd prvého stupňa. Prokurátor Michael Cantlon navyše tuší, že výsluchy a čítanie obžaloby budú obsahovať zverstvá, ktorá si obyčajný smrteľník len ťažko predstaví. McArthurovy činy boli totiž vždy sexuálne motivované.

Sériovým vrahom je záhradník! Šesťdesiatsedemročný Bruce McArthur sa priznal k vraždám ôsmich mužov

Páchateľ si svoje obete vyberal výhradne z gay komunity v Toronte, jeho cieľom potom boli predovšetkým ľudia z Blízkeho východu a Aziati. Takéto osoby potom znásilňoval, mučil a nakoniec ich u sebe v dome zabil. Zahradník ich mal navyše ešte dlhú dobu po vražde u seba doma a s obeťami si často hral. Vkladal im do úst cigarety a aranžoval ich do rôznych pozícií. Z týchto činov ho usvedčili nahrávky a fotografie, ktoré si v tej dobe McArthur vytváral a ktoré našla polícia u neho doma. Aj vďaka tomu to na súde najskôr nebude mať dlhé trvanie.

Vraždiace monštrá: Mal byť posledným popraveným vrahom v Československu

„Pravdepodobné je, že McArthur nikdy neopustí väzenia,“ vyhlásil jeden z prokurátorov Craig Harper, ktorý si, rovnako ako ostatné zúčastnení, myslí, že súd nebude čeliť komplikovanému konania. Sudca John McMahon nehodlal otáľať.

V piatok uložil McArthur doživotný trest. O podmienečné prepustenie môže požiadať najskôr za 25 rokov, teda až bude mať najmenej 91 rokov.