Polícia minula 600 dolárov, aby vypátrala zlodeja, ktorý ukradol žene jogurt

1388

Polícia v taiwanskom hlavnom meste Tchaj-pej sa honosí tvrdením, že sa venuje každému zločinu na sto percent. Lenže teraz čelí výčitkám, že len mrhá svojimi prostriedkami a prostriedkami daňových poplatníkov. Prišlo sa na to, že polícia utratila v prepočte 600 dolárov, aby uskutočnila analýzu DNA a usvedčila zlodeja jogurtu.

Prípad prišla ohlásiť študentka z miestnej univerzity, ktorej niekto v zdieľanej kuchynke na intráku ukradol jogurt. Zrejme nejaký hladovec nemal vlastný a tak jednoducho vzal, čo v chladničke našiel. Kto býval niekedy na intrákoch, tak sa s podobným javom iste stretol.

Divné úmrtia 8

Polícia však odcudzenie jogurtu začala skutočne riešiť a to so všetkou starostlivosťou. Polícia mala našťastie v ruke veľmi dobrý dôkaz. Niekto totiž jogurt zjedol a sklenenú fľašu potom vyhodil do koša. Polícii teda stačilo vykonať analýzu DNA a mohla ihneď nájsť páchateľa. Bolo jasné, že to bude jedna z piatich spolubývajúcich. Polícia ich najprv jednu po druhej vypočula. Ani jedna sa ku zjedenému jogurtu nepriznala, takže polícia všetkým odobrala vzorky DNA. A poslala ich na analýzu, samotná analýza vyjde zhruba na 600 dolárov.

Divné úmrtia 2

Ako prípad skončil, sa vlastne nevie. Polícia totiž čelí paľbe kritiky, že mrhá prostriedkami daňových poplatníkov na drobné a smiešne prípady. Ak bola páchateľka usvedčená, nehrozí jej praktiky nič, teda okrem zlých vzťahov s okradnutou. Skrátka celá vec je skôr blamážou, hoci sa z nej pôvodne PR oddelenie polície snažilo urobiť ukážkový prípad, ako rieši každodenné problémy obyvateľov.