Aundria Michelle Bowmanová bola nahlásená ako nezvestná v roku 1989. Mala 14 rokov. Starostlivým a neutíchajúcim úsilím vyšetrovateľov po 30 rokoch vyšlo najavo hrozné pozadie udalostí. Dievčinina matka celé desaťročia dúfala, že sa jej dcéra raz objavia živá a zdravá. Dievčatko ale celý čas ležala zakopaná pod betónom na pozemku jej bývalého manžela.

Denis Bowman (70) žil na staré kolená sám v skromnom domčeku na vidieku Michiaganu. Podľa susedov bol rezervovaný a chránil si svoje súkromie, uviedol server mlive.com.

Z jeho trestných záznamov vyplýva, že mal za život minimálne dva strety so zákonom. V roku 1981 bol obvinený z násilného sexuálneho jednania a v roku 1999 z vlámania. Až v novembri 2019 sa ale slučka utiahla napevno a detektívi dokázali vyriešiť tri desaťročia starý prípad zmiznutia Bowmanovej adoptívnej dcéry Aundrie.

Bowmanovi sa detektívi dostali na stopu v rámci vyšetrovania vraždy 25-ročnej Kathleen O’Brien Doyleová, ku ktorej došlo v roku 1980. Polícia na prípade pracovala desiatky rokov, ale stále sa nedarilo prípad rozpliesť. Nové indície ich nakoniec naviedli k Bowmanovi. Keď si vyšetrovatelia spojili tento prípad s informáciou, že tento starý muž má od roku 1989 nezvestnú dcéru, udalosti nabrali rýchly spád.

V jeho živote bol najdôležitejší sex, tak postupne znásilnil dcéry

Výsledkom bolo, že vo februári 2020 na jeho pozemku odkryli ľudské kostrové pozostatky. Testy DNA preukázali nado všetku pochybnosť, že patrili mladé Aundrii Michelle Bowmanovej. Spravodlivosť si dala načas, napriek tomu však nakoniec zaúradovala. V prípade odsúdenia, ktoré je viac než pravdepodobné, sa dvojnásobný vrah do konca života na slobodu zrejme nepozrie.