Polícia ničí stopy! Posielajú ma na smrť, hovorí matka Kuciakovej snúbenice

1471
Matky zavraždených, Jána a Martiny

Matka Martini Kušnírovej Zlatica, dostáva výhražné listy, vzdať sa svojho boja za pravdu sa ale odmieta. V rozhovore pre server Topky.sk zdieľala svoje znechutenie s prácou polície aj obsahom nenávistných listov, ktoré dostala.

Pani Zlatica policajtom, ktorí pracujú na prípade vraždy jej dcéry a jej snúbenca Jána, nedôveruje a jej názor na ich prácu nie je rozhodne pozitívny. Z jej slov jasne vyplýva, že si myslí, že vyšetrovanie vážne zanedbávajú.

Až po mesiaci policajti prehľadávali lesy v okolí Veľkej Mače. „Vraj hľadali zbraň. Ale mesiac po vražde? Keď sa roztopil sneh, všetky stopy sú zahladené. Neverím, že tam niečo našli. A určite ju tam vrah nezahodí, musel ju zničiť. Keď nenašli nič v dome, tak v lese určite nič. To je hanba polície, že idú zaisťovať stopy mesiac od vraždy,“ povedala v rozhovore pre Topky.sk.

Policajti s ňou údajne vôbec nekomunikujú, stále jej neukázali fotky z miesta činu, navyše Zlatica tvrdí, že od začiatku klamali. „Myslím, že manipulujú aj so stopami, česť slušným policajtom, určite sú aj takí. Ale ostatným neverím.“

Uviedla, že ju ani nechceli pustiť do domu po tom, čo sa o vražde dozvedeli. „Prišli sme do Veľké Mače a bolo ich tam asi 50. Mne povedali, že nemôžem ísť dovnútra, pretože zničím stopy. A tých 50 policajtov a rôznych iných ľudí ich nezničilo?“

Teraz sama čelia riziku, že by jej niekto mohol ublížiť. „Začalo to tým, že ku mne chodili rôzni cudzí ľudia, že sa mám prestať objavovať na verejnosti a v médiách. Ale ja neprestanem bojovať, nedám sa zastrašiť. Dokonca mi tvrdili, že Martinu posadol diabol, preto ju zabili. No hrozné. Teraz mi chodia výhražné listy, že sa mám ísť obesiť i s Matovičom a podobne. Že ubližujem Ficovi s Kaliňákom, že oni sú slušní ľudia. Pre mňa je momentálne sväté to, čo napísal Janko. a to je pravda a za tým si stojím. Ja si nedám pokoj, kým sa to nezistí,“ dodala pani Zlatica.