Polícia objavila 14 rozsekaných tiel, troch unesených zachránila

1178

Príslušníci mexických bezpečnostných síl našli pri zásahu v usadlosti na západe krajiny rozštvrtené telá 14 ľudí. Tri unesené osoby pri tom zachránili a zadržali troch podozrivých. Podľa agentúry DPA to dnes oznámila prokuratúra štátu Jalisco, kde sa zločin odohral.

Policajti statok prehľadali v piatok po tom, čo v jeho blízkosti objavili spútaného muža, ktorý ich požiadal o pomoc. Predtým sa mu podarilo z hrozného objektu uniknúť.

Mexiko: Polícia chytila bossa povestného drogového kartelu La Familia

Pri razii v poľnohospodárskej usadlosti neďaleko mesta Tlajomulco de Zuniga polícia objavila 25 plastikových vriec a tri kontajnery, v ktorých boli uložené časti ľudských tiel. Zároveň oslobodila ďalšie dve unesené osoby a zadržala troch podozrivých.

Policajti v objekte tiež našli zbrane a nástroje, ktoré zločinci zjavne použili k rozštvrteniu tiel. Podľa oznámenia ústavu súdneho lekárstva pozostatky patria 13 mužom a jednej žene. Príčina a doba smrti zrejmých obetí masakru majú byť oznámené v nasledujúcich dňoch.

Mexiko: Polícia objavila hrob s 11 telami

V Mexiku je v súčasnosti nezvestných viac ako 40.000 ľudí. Vlani bolo v tejto latinskoamerickej krajine zabitých 34.000 ľudí. Len od začiatku tohto roka sa v hromadných hroboch našlo cez 300 tiel patriacich väčšinou obetiam mocných drogových kartelov.

Mexiko: Drogová vojna si v apríli vyžiadala viac ako 1400 obetí