POLÍCIA: Pátra po zlodejoch, ktorí vykradli pohostinstvá v Prešovskom kraji

742

Muži zákona hľadajú aj zlodeja, ktorý vykradol priestory spoločnosti sídliacej na Budovateľskej ulici v Prešove. Celková škoda na ukradnutých veciach a poškodení majetku predstavuje v oboch prípadoch viac ako 7550 eur.
Do pohostinstva v Stropkove sa vlámal neznámy páchateľ v noci zo stredy na štvrtok 9. decembra. Z výherných hracích automatov odcudzil bankovky a mince, ukradol aj cigarety, alkohol, mobilný telefón, stravné lístky i ďalšiu hotovosť. „Celková spôsobená škoda bola vyčíslená na 1661,22 eura,“ informoval Daniel Džobanik z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove.
O vykradnutí pohostinstva v Tvarožnom informoval políciu 26-ročný muž vo štvrtok. Neznámy páchateľ rozbil svetelnú reklamu a sklo na oknách pri vchodových dverách, cez ktoré vošiel do vnútra, odkiaľ odcudzil nápoje, hotovosť a cigarety, povedal Džobanik s tým, že celková škoda spôsobená páchateľom predstavuje v tomto prípade 226,50 eura.
Aj pohostinstvo v obci Torysy vykradol neznámy páchateľ v noci zo stredy na štvrtok. Po odstránení visiacich zámkov na viacerých mrežiach ukradol z neho peniaze, cigarety, alkohol, pivo a pochutiny. Zlodej spôsobil poškodením majetku a krádežou škodu 3128 eur.
Z priestorov spoločnosti na Budovateľskej ulici v Prešove ukradol neznámy zlodej v noci zo stredy na štvrtok ohňovzdornú skriňu s finančnou hotovosťou 2013,22 eura, 761 českými korunami, ako i technický preukaz od auta, náhradný kľúč od vozidla a kartičky daňového úradu. Celková škoda predstavuje 2539 eur.