Polícia vtrhla do domu nemeckého dôchodcu, v pivnici našla 44 tonový tank

1189

Keď má človek nejakú vášeň, tak jej občas úplne podľahne. Avšak sedemdesiatsedem ročný dôchodca z obce Heikendorf blízkosti mesta Kieli to naozaj trochu prehnal. Polícia vtrhla v roku 2015 do jeho domu a v pivnici našla tank Panther z druhej svetovej vojny.

Polícia dostala tip, že dôchodca skrýva vo svojom rodinnom dome nelegálne zbrane. Do domu vtrhla zásahová jednotka. To, čo našla v pivnici, bolo naozaj neuveriteľné. V rozľahlom podzemnom priestore sa nachádzal tank Panther, 88mm protilietadlový kanón a námorné torpédo. Všetko z druhej svetovej vojny a vo vynikajúcom stave, za ktorý by sa nemuselo hanbiť žiadne múzeum.

Ako dostal tank do pivnice, je zatiaľ nejasné. Policajtom trvalo vypratanie pivnice cez dvadsať hodín a mali k tomu ťažkú ​​techniku. O tom, že muž tank vlastní, vedeli v Heikendorfe takmer všetci, bolo to také verejné tajomstvo. „Raz s ním prišiel do mesta pri snehovej kalamite v roku 1978. Niekto má rád vláčiky, on má tank,“ povedal vtedy starosta obce Alexander Orth.

Úrady v Kieli mali ťažkú ​​hlavu z toho, či muž na tieto zbrane potrebuje licenciu a či ide o prípad nedovoleného ozbrojovania a prechovávanie zbraní alebo len o neškodné zberateľstvo. Prokurátor v Kieli nakoniec konštatoval, že všetky zbrane boli nefunkčné, takže žiadny postih zberateľ nedostal.