Polícia zabavila Bitcoin za vyše 70 miliónov eur!

Lenže chyba lávky, nemôže sa k nim dostať, chýba heslo

696

Nemeckí vyšetrovatelia zabavili podvodníkovi Bitcoiny, ktoré teraz majú hodnotu vyše 70 miliónov eur. Nemôžu sa k nim ale dostať, pretože im muž odsúdený na dva roky odňatia slobody, ktoré si už odsedel, odmieta oznámiť prístupové heslo. S odkazom na bavorskú políciu o tom dnes informovala agentúra Reuters.

Muž o hesle mlčal po celú dobu väznenia, zatiaľ čo polícia sa opakovane, ale bez úspechu pokúšala kód prelomiť. Podľa vyšetrovateľa z bavorského mesta Kempten Sebastiana Murera sa v jeho digitálnej peňaženke, ako sa softvéru, kam sa kryptomena ukladajú, hovorí, nachádza 1700 Bitcoinov. „Pýtali sme sa ho, ale neprehovoril,“ povedal Murer agentúre Reuters. „Možno heslo nevie,“ dodal.

Bitcoin Elona Muska

Digitálna peňaženka je zabezpečená šifrovaním v podobe hesla. Ak dôjde k strate hesla, majiteľ ju nemôže otvoriť.

Hodnota Bitcoinu spadla na polovicu

Muž bol odsúdený na viac ako dva roky väzenia za to, že tajne inštaloval do cudzích počítačov softvér, aby ich mohol využiť na ťaženie Bitcoinov. Keď putoval za mreže, mal Bitcoin len zlomok hodnoty, akou sa môže pochváliť dnes, keď sa na burze Bitstamp predáva za zhruba 42 tisíc eur. Vyšetrovatelia mužovi ale prístup k peňaženke neumožnia.