Bubeník skupiny Horkýže Slíže a ďalší muzikanti skončili, okrem iných, zadržaní po medzinárodnej akcii slovenskej Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Tá potvrdila medzinárodný zásah proti osobám kvôli extrémizmu.

 Akcia  Šašovia 

Tak nazvala slovenská polícia zásah, ktorý v utorok od rána prebiehal na území Slovenska a Českej republiky. Zasahovalo sa aj v Děčíne.

„V súvislosti s páchaním extrémistickej trestnej činnosti sme zadržali deväť osôb. V súčasnosti ešte prebiehajú procesné úkony. Preto ďalšie informácie uvedieme neskôr,“ uviedla NAKA.

Je medzi nimi spevák radikálne skupiny Krátky proces Rastislav Rogel či bubeník a manažér kapely Horkýže Slíže Marek Viršík. Prvá spomenutá skupina je známa extrémistickými textami a podľa televízie Markíza našli policajti pri prehliadke u Rogel predmety s nacistickou a hitlerovskou tematikou.

Denník SME v minulosti písal, že Rogelova skupina nahráva v štúdiu patriacim práve Viršíkovi.

V Děčíne policajti z Národnej centrály proti organizovanému zločinu podľa českého webu vykonali prehliadku u bubeníka skupiny Krátky proces Josefa Pokorného.

Futbalistu Tomáša Řepku v base drvia tvrdé pravidlá!

Podľa TV Markíza sa Viršík ku kauze vyjadril na sociálnej sieti tak, že skupina má aj vydavateľstvo HS Records, ktoré podľa Viršík vydáva len albumu Horkýže Slíže. Tvrdil, že nie je väčšinovým vlastníkom štúdia, a nemôže tak ovplyvniť, kto v ňom bude nahrávať.