Poľovník  chladnokrvne zastrelil husky, polomŕtvu fenku ešte vláčil za autom

3773

Nechutné ľudskej zverstvo. Človek, ktorý sa neštíti nazývať sa poľovníkom, podľa majiteľky uhynutých zvierat zastrelil jej dvoch psov, husky, ktorí sa zatúlali majiteľke. Zavolal ich k sebe a z bezprostrednej blízkosti ich popravil. Fenka nezomrela hneď a ešte ju vláčil polomŕtvu za autom. Polícia už vinníka hľadá.

 Niekto ich  zastrelil 

Pes Dany a sučka Stela z plemena sibírsky husky utiekli rodine, ktorá je niekoľko dní zúfalo hľadala. Jazdila všade po okolí a vypytovala sa, či psov niekto nevidel. Tretí deň ich konečne našla, žiaľ už ale len ich tela, psy totiž niekto zastrelil.

„Boli veľmi priateľskí, cvičili sme ich aj na ťahanie, boli to členovia rodiny,“ plače majiteľka Štefánia, ktorá s partnerom psov objavila. Zatúlali sa asi dvadsať kilometrov od ich domu. „Asi stokrát sme to tu prešli a pýtali sme sa každého, až nám lesní robotníci povedali, že už ich našli, ale že sú zastrelení,“ povedala pre TV JOJ. Majitelia sa teda vydali hľadať ich tela.

Na lúke našli krv a nasledovali stopy, pretože im bolo povedané, že psy niekto uviazal a ťahal za autom. Nakoniec našli aj ich tela. V noci ale lúku s krvou niekto rozjezdil džípom. Zrejme sa tak snažil zakryť stopy po brutálnom čine, ktorý popísali svedkovia.

Psy mali sedieť pri jednom z vozidiel robotníkov, báli sa hluku, ktorý stroje robili. Poľovník si ich údajne privolal k sebe a chladnokrvne je zastrelil z bezprostrednej blízkosti.

„Jeden psík bol na mieste mŕtvy, ale bohužiaľ fenka veľmi trpela, pretože ju trafil priamo do chrbtice. Potom ich odviezol asi 200-300 metrov ďalej od miesta činu. Najhoršie na tom všetkom je, že ich zabil po privolaní k sebe. Puška bola priložená k telu. Zlomilo to srdce nielen mne, ale aj všetkým známym,“ uviedla sama majiteľka na Facebooku.

 Psychopad  s puškou 

Strelec ich mal priviazať za auto a ťahať. V tej chvíli mala byť fena ešte na žive a dvíhať hlavu. Musela teda nepredstaviteľne trpieť, než ju ubil kameňom, ako usudzuje majiteľka psov podľa rozbitej hlavy. Prípad už si prevzala do rúk polície. Aj keby ale páchateľa našla, vysoký trest mu nehrozí, skutok eviduje ako priestupok.

„Polícia tento čin eviduje a objasňuje ako priestupok proti majetku a pátra po tom, kto psy zastrelil,“ hovorí Daniel Džobanik, tlačový hovorca policajtov v Prešove.