Poľského vraha Trynkiewicze hostila polícia v Kalu. Na účet Poliakov

255

Štvornásobný vrah Mariusz Trynkiewicz sa niekoľko dní ukrýval v policajnom výcvikovom stredisku na severovýchode Poľska.

Píše to bulvárny denník Fakt. Bezpečnostné zložky sa boja o bezpečnosť prepusteného pedofila, ktorý by sa mohol stať terčom lynčovania. Trynkiewicz areál zrejme opustil v stredu.

Polostrov medzi jazerami Šwiecajty a Mamry používajú poľskí policajti ako výcvikové stredisko pre potápačov. Areál sa skrýva za vysokým plotom a stráži ho ozbrojená ochranka, prakticky sa do neho teda nedá dostať. „Po celý čas sa o neho starali policajti, ktorí sa majú starať o ochranu kľúčových svedkov. A to všetko za naše peniaze,“ sťažuje si denník Fakt.pl.

S odkazom na nemenovaný policajný zdroj novinári hovoria, že prepustený pedofil nesmel „v záujme vlastnej bezpečnosti“ areál opustiť. Všetko, čo k životu v jednom z izieb na brehu jazera potreboval, mu z neďalekého mestečka Wegorzevo údajne dovážala jeho ochranka.

To je podľa informátora poľského Faktu neobvyklý postup, aj ľudia pod ochranou si totiž v Poľsku spravidla nakupujú sami. Štát im bežne platí ubytovanie a poskytuje vreckové.

Päťdesiatdvaročný Mariusz Trynkiewicz, ktorý brutálne zavraždil štyri deti a až do minulého týždňa si za svoj čin odpykával dvadsaťpäťročný trest, tam podľa novinárov strávil niekoľko dní. Policajna eskorta ho odtiaľ odviezla v stredu popoludní.

Podľa poľského serveru sa stalo vôbec prvýkrát, aby polícia takto chránila prepusteného zločinca. Trynkiewiczovo meno však medzi Poliakmi vzbudzuje odpor. Úrady sa preto obávajú, že by niekto z občanov mohol „vziať spravodlivosť do svojich rúk“ a pedofila potrestať násilím.