Na smrť odsúdený väzeň čakal na popravu viac ako tridsať rokov. Odsúdenec Carl Wayne Buntion (†78) v roku 1990 zavraždil policajta Jamesa Irbyho, za čo o rok neskôr dostal trest smrti. Vo štvrtok večer bol po troch dekádach čakania popravený smrtiacou injekciou. Jeho právnici sa do poslednej chvíle snažili popravu zvrátiť, ale márne. Vdova po zavraždenom policajtovi Maura uviedla, že po tridsiatich dvoch rokoch konečne cíti úľavu.

Za mrežami skončil Carl Wayne Buntion, ktorý v roku 1990 zavraždil policajta z Houstonu Jamesa Irbyho (†37). Buntion vtedy so svojim kamarátom cestoval v aute, keď ich strážnik zastavil k bežnej cestnej kontrole. Buntion ale vzal zbraň a policajta zastrelil. Vypálil tri rany. Irbyho trafil do hlavy a dvakrát do chrbta. Podľa informácií britského denníka Mirror už predtým mal opletačky so zákonom, ale po vražde policajta dostal trest smrti. Verdikt súdu si vypočul v roku 1991. Strávil vo väzení viac ako tridsať rokov a stal sa najstarším väzňom odsúdeným na smrť.

V sedemdesiatich ôsmich rokoch bol vo štvrtok 21. apríla popravený vo väznici v Huntsville, keď dostal smrtiacu injekciu. Buntion trpel početnými zdravotnými problémami. Mal žltačku typu C, cirhózu a chronické ochorenie pečene. Odsúdenec bol tiež upútaný na invalidný vozík, preto bol už skôr premiestnený do cely na prízemí. Niekoľko rokov sa jeho právnici snažili zvrátiť najhorší trest. V roku 2012 sa dokonca dočkal nového procesu. Súd mu ale trest smrti potvrdil.

POPRAVA beštiálneho vraha! Muž znásilnil dievča (†16), mlátil ju lopatou a potom ju pochoval zaživa!

Neskôr mu bolo zamietnuté odvolanie. Jeho právnici zabojovali aj v októbri 2021, ale odvolanie bolo zamietnuté Najvyšším súdom v Spojených štátoch. Bránili sa tým, že Buntion už je starý muž, ktorý je závislý od starostlivosti druhej osoby a nedokáže sa sám obslúžiť. Podľa nich nepredstavoval žiadne nebezpečenstvo pre spoločnosť. Avšak milosti sa Buntion nedočkal. Vo svojom poslednom vyhlásení vyjadril svoju ľútosť a napísal: „Som pripravený ísť.“

Manželka Jamesa Irbyho (†37) s dcérou

Vdova po zavraždenom policajtovi Maura pre server Click2houston uviedla, že si vydýchla. „Jediné, čo môžem povedať je, že to bol úžasný pocit,“ komentovala popravu, ktorej sa zúčastnila spolu so svojím synom Codym. „Nemyslím o Buntionovi ako o človeku,“ dodala s tým, že je rakovinou jej rodiny. Už predtým Cody a jeho sestra Cally uviedli, že odďaľovanie popravy Buntiona spôsobuje bolesť celej ich rodine. V čase smrti otca mal Cody iba tri roky.

Poprava ženy! Americká vláda popraví prvú ženu po 67 rokoch za beštiálnu vraždu tehotnej a únos dieťaťa