Popravy v USA pokračujú, tretí popravený v tomto roku Abel Ochoa (†47) dostal smrtiacu injekciu

1115

Dlhých 18 rokov čakali na spravodlivosť rodiny obetí sfetovaného šialenca, ktorý pod vplyvom cracku zastrelil svoju manželku, malé dcérky a dvoch ďalších príbuzných. Vo štvrtok sa pozostalí dočkali, Abel Ochoa (†47) dostal smrtiacu injekciu.

V americkom Texase vo štvrtok popravili druhého trestanca v tomto roku. Bol ním 47-ročný Abel Ochoa, ktorý pred 18 rokmi pod vplyvom drog zastrelil svojich päť príbuzných vrátane manželky a dvoch dcér. V cele smrti čakal 17 rokov. Pred popravou hovoril zmierlivo, príbuzným obetí poďakoval za odpustenie.

V Texase vykonali 500. popravu

Abel Ochoa sa 4. augusta 2002 doma v spálni sfetoval crackom, vzal pištoľ a šiel zabíjať. Vystrelil po každom, kto sa mu dostal pod ruku. Tou dobou bolo v dome žiaľ šesť ľudí, päť z nich masaker neprežilo. Ochoa zavraždil svoje dcérky Crystal (†7) a Anahí (†9 mes.), Manželku Ceciliu (†32), švagrinú Jacqueline (†20) a svokra Bartola (†56). Vyčíňanie prežila len Alma, sestra Cecilie.

Ruth Ellisová, 1926-1955 a jej tragédia vášnivej lásky

Poprave prizerali niektorí príbuzní obetí. Jedným z nich bol aj odsúdeného Ochoa nevlastný syn Jonathan Duran. Vrahovi vraj odpustil. „Keď som v 12 rokoch pochoval matku, sestry, tetu a dedka, zmieril som sa s tým,“ opísal Duran. „Nič už mi ich nevráti. Po 17 rokoch môžem konečne povedať, že je to uzavreté,“ dodal.

Ochoa sa pred príbuznými, ktorí vykonávaniu trestu smrti prizerali, tesne pred popravou kajal. „Chcel by som sa ospravedlniť, že som vám spôsobil takú bolesť,“ povedal. „Všetkých vás milujem a považujem vás za súrodencov, ktorých som nikdy nemal. Chcem vám poďakovať za odpustenie, „odkázal vrah.

USA: V Texase popravili Mexičana napriek obavám Obamovej administratívy

Potom už prišla na rad injekcie sa smrtiacim koktailom. Ochoa po vpichu zavrel oči a nijako sa neprejavoval. Lekár ho po 23 minútach vyhlásil za mŕtveho. Ochoa bol tohtoročným druhým popraveným trestancom v Texase. V rámci celých Spojených štátov išlo o tretí exekúcii.