Od detstva mal všetko, na čo si spomenul. Jeho zámožný otec Valerij Demenkov (69) ho zahŕňal bohatstvom a prepychom. Zo svojho syna Andreja Demenkova (32) však nakoniec nevychoval nič iné ako beštiu. Ruský mladík je na úteku po tom, čo zabil prostitútku a pornoherečku Oľgu Kudrovovú († 21). Podozrivý je aj z napadnutia ďalších štyroch prostitútok, ktoré sú však príliš vystrašené na to, aby prehovorili verejne o jeho tyranii.

Podľa ruskej polície, ktorej informácie zverejnil britský Daily Mail a Daily Mirror, sa Oľga živila nielen ako herečka vo filmoch pre dospelých, ale aj ako platená spoločníčka. To ju nakoniec stálo život. Pravdepodobne sa tak totiž zoznámila aj s Andrejom, vedúcim pracovníkom Gazpromu – obrovskej ruskej akciovej spoločnosti a tiež najväčšieho východného exportéra zemného plynu.

Oľga sa živila nielen ako herečka vo filmoch pre dospelých, ale aj ako platená spoločníčka

Andrej sa však pre ňu stal viac než zákazníkom. Podľa príbuzných o ňom hovorila ako o mužovi, ktorý ju miluje. Lenže jeho láska sa rýchlo a agresívne premenila v nenávisť. Podľa forenznej správy je Andrej podozrivý z toho, že Oľgu ubil sto ranami tupým predmetom. Okrem tohto násilia sa ju mal pokúsiť aj utopiť. Bola to ale rana do spánku, po ktorej Olga, ktorá sa tento rok stala matkou, zomrela.

Tri krásne sestry už mali dosť ponižovania, bitie a sexuálneho terorizovanie. Dobodali svojho mafiánskeho otca

Andrej sa už v minulosti mal dostať do sporu so zákonom. Má byť totiž zodpovedný za napadnutie až štyroch prostitútok, ktorých spoločnosť si zaplatil. Zo sexuálnych radovánok sa však stalo dráma vo všetkých prípadoch. Andrej vraj uniesol a brutálne zbil 32-ročnú profesionálnu spoločníčku, ktorá bola nájdená v jeho petrohradskom byte. Teda na rovnakom mieste, kde bola nájdená mŕtvola Kudrovovej.

 Prezývali ho  Modrofúz 

Polícia Andreja čoskoro začala prezývať Modrofúz – podľa francúzskeho ľudového príbehu o šľachticovi, ktorý zabíjal svoje manželky. „Hľadáme kriminálnika, ktorý je v skutočnosti tak trochu Modrofúz,“ uviedla podľa Daily Mailu polícia. Sám Andrej na sociálnej sieti napísal podivný status: „Príliš divný na to, aby žil, príliš vzácny na to, aby zomrel.“ Policajné pátranie teraz naplno prebieha.