V júni sa na Zlínsku rozpútala pátracia akcia, do ktorej sa zapojili stovky policajtov, vrtuľníky a psy. Zo Slovenska utiekli do Česka traja muži na štvorkolkách, ktorí tam prepadli poštový voz, z ktorého ukradli 34 tisíc Eur. V Čechách ich polícia nezadržala, ale ich slovenskí kolegovia boli teraz konečne úspešní – všetci traja už sú za mrežami.

Traja muži prepadli 19. júna poštové voz v dedine Horné Srnie, ktorá sa nachádza asi päť kilometrov od českých hraníc, a ukradli z neho 34-tisíc euro. Potom sa vydali na útek smerom k Českej republike, a tak sa do pátrania po lupičoch zapojila aj česká polícia.
Na Zlínsku ich v rojnici hľadali stovky policajtov a na mužov pri Rokytnice dokonca narazili. Tí ale utiekli späť do lesov a ani vrtuľník s termovíziou už ich znova neobjavil.

Teraz ale spadla klietka

Podľa informácií mužov zatkla slovenská polícia. Špeciálny útvar osobitného určenia prekvapil všetkých troch páchateľov stredného veku v stredu nad ránom. K ich dolapeniu viedla rada domových prehliadok, pri ktorých našli policajti okrem iného aj bankovky znehodnotené farbou, samopal, ale i terénnú štvorkolku, s ktorou sa mali dostať na Moravu.
Traja muži nemajú mať na svedomí len prepadnutie poštového vozidla, ale aj vylúpenie čerpacej stanice a predajne potravín. Podľa testov DNA by mohli byť aj páchateľmi vraždy priamo v Česku. Aktuálne sa rozhoduje o ich vzatí do väzby. Pokiaľ budú súdení ako organizovaná skupina, môžu im hroziť až doživotné tresty.