Potratila vo väzení! Kvôli nečinnosti ženskej väznice jedna z odsúdených potratila

462
Väznica kde si odsedel 18rokov

Kvôli nečinnosti ženskej väznice v Brne jedna z odsúdených potratila. To tvrdí zástupkyňa ombudsmana Monika Šimůnková. Väznica vraj dala neskoro vedieť súdu, že je žena tehotná. Súd by jej potom odložil trest o rok. Lenže žena medzitým potratila. Väznica pochybenia rezolútne odmietla.

Žena nastúpila do brnianskej väzobnej väznice v druhej polovici februára 2019. Zhruba o mesiac neskôr potratila. Podľa Šimůnkovej pritom už väzenský lekár zo vstupnej prehliadky vedel, že je väzenkyňa tehotná. „Väznica ale o tomto zistení neinformovala súd. Nepadol tak návrh na prerušenie trestu,“ vysvetlila Šimůnková.

Tehotná jedenásťročná Američanka si musela vziať muža, ktorý ju znásilnil

 Odloženie  trestu 

Hovorca väznice Tomáš Babor vinu odmieta. „Túto záležitosť vyšetrovala Väzenská služba aj Generálna inšpekcia bezpečnostných zborov. Nenašli pritom pochybenia príslušníkov ani zamestnancov väznice. Väznica postupovala podľa príslušných právnych noriem a interných predpisov,“ zdôraznil Babor.

Ako veľmi sa podpísala atmosféra väznice na potrate, nie je celkom jasné. Súd v obdobných zisteniach spravidla odkladá výkon trestu o rok. Samozrejme za predpokladu, že by odsúdená nebola opäť tehotná. Žena má už štyri deti.

Ups…Tehotná vrahyňa Janáková utiekla! Nechali jej cestovný pas

 Zlé  návštevy 

Práve s nimi a manželom súvisela ďalšie sťažnosť. „Keď bola ešte vo väznici vo Svetlej nad Sázavou, neumožnila jej väznica návštevu všetkých detí a manžela súčasne,“ upozornila Šimůnková.

Pochybenie však odmieta aj spomínaná väznica. Poukazuje pritom na vnútorný poriadok, podľa ktorého môžu odsúdeného navštíviť súčasne maximálne štyria ľudia.