Pouličné stánok v Singapure získal michelinské hviezdu

Celoživotným snom každého herca je získať pozlátenú sošku v podobe Oscara. V gastronomickom svete absolútny vrchol kariéry pre prevádzkovateľov reštaurácií predstavuje Michelinska hviezda, ktorú udeľuje Guide Michelin.

1669

Michelin je francúzska spoločnosť s desivým maskotom, ktorá sa zaoberá nielen výrobou pneumatík, ale aj vydávaním sprievodcov najlepších reštaurácií. K veľkému prekvapeniu došlo nedávno, pretože na zozname ocenených reštaurácií sa objavil pouličné stánok Hawker zo Singapuru. Jedálniček sa pritom skladá iba z jednoduchých jedál z kuracieho mäsa a ryže, pričom jedna porcia kuracieho mäsa s ryžou vyjde v priemere okolo 1,50 dolára.

Stánok má pod svojimi krídlami 50-ročný rodák z Malajzie menom Chan Hon Meng. O tejto pocte sa dozvedel cez telefón, ale prv si myslel, že dotyčný na druhej strane si robí srandu.

michelin_street_seller    „Spýtal som sa, či si robia srandu,“ povedal Chan Hon Meng. „Prečo by chceli udeliť michelinsku hviezdu zrovna môjmu stánku? Nemal som ani tušenie, že som mohol byť nominovaný.“