Dovolenka v chorvátskom Splite sa poriadne predražila turistke, ktorá popíjala alkohol na ulici. V obľúbenom turistickom letovisku je totiž zakázané konzumovať alkohol na verejnosti. Žena za porušenie pravidiel zaplatila pokutu 150 eur. Pokuta ale mohla byť oveľa vyššia.

Na TikTokovom profile Boat Party Split sa objavilo video s turistkou, ktorej sa predražil pobyt v chorvátskom Splite. Obľúbené turistické mesto vyrazilo do boja proti opitým turistom a rozhodlo sa pokutovať tých, ktorí popíja alkohol na verejnosti. „Žiadny alkohol na verejných priestranstvách. Zostaňte v baroch,“ stojí na ceduliach, ktoré sú po celom meste. Ak ľudia pravidlo porušia, môžu dostať pokutu až 300 eur.

Výtržnosti v dovolenkárskych chartrových lietadlách

Turistka na videu máva pokutou. „Pozor ľudí, pravidlá sa zmenili,“ hovorí dievča s tým, že dostala za pitie alkoholu na verejnosti pokutu 150 eur. „Nechápte ma zle, absolútne rešpektujem pravidlá tejto nádhernej krajiny, ale keď dostanem pokutu 150 eur za 3 metre chôdze od baru k stolíkom vonku, myslím, že je to celkom na h****o,“ stojí v popiske videa.

Krvavá dovolenka! Ženu prepadli v dovolenkovom raji a 8 hodín ju mučili. Úrady o útoku klamú, narieka manžel

Pod videom sa objavilo mnoho komentárov. „Som rád, že si dostala pokutu,“ píše jeden z komentujúcich. „Mali ti dať pokutu 500 eur,“ myslí si ďalší. „Pokuty dávajú aj v Španielsku,“ poznamenal ďalší z diskutérov.