Pozor na dovolenkoví „tour de bar“ doplatila naň životom anglická turistka v dovolenkovom raji.

1185

Populárny „tour de bar“ sa stalo osudným britskej turistke na Kanárskych ostrovoch. Dovolenku si chcela užiť plnými dúškami – tými podľa všetkého popíjala alkohol na ťahu z jednej krčmy do druhej. Neodhadla svoju mieru a zabila ju otrava alkoholom!

Lekárnička Paula Bishopová († 37) bola na ostrove Fuerteventura na dovolenke s manželom Stuartom. Cez deň prešli niekoľko krčiem a barov a všade si dali nejaký ten drink. Lenže v noci našiel Stuart Paulu mŕtvu. Podľa pitvy mala 4 promile alkoholu v krvi!

Paula zomrela podľa všetkého na otravu alkoholom, Stuart ale tvrdí, že jeho žena večer nebola nijako zvlášť opitá. Vraj si dala pár malých pív, dva poháre vína a maximálne štyri írskej kávy. Tvrdil, že sa ani veľmi nemotala. Lekár vyhlásil, že si ani on ani jeho žena zrejme neuvedomili, koľko toho v skutočnosti cez deň vypili.

Podľa manžela bola Paula celý deň v pohode – popoludní si dala šlofíka, neskôr niečo zjedla a cez telefón posielala domov fotky z dovolenky. Uprostred noci sa Stuart zobudil a ženu našiel ležať vedľa postele opretú o skrinku. Na dotyk už bola studená …

Privolaní záchranári už nemohli nič robiť. Pitva určila ako príčinu smrti zlyhanie srdca kvôli otrave alkoholom. Podľa súdneho lekára k otrave došlo kvôli akútnemu predávkovaniu, nie dlhodobému problému.