Pozor, v Česku úraduje falošný policajt a vyberá pokuty

1659

Modrá Fabia kombi s modrými majákmi a vnútri tučný chlapík, ktorý sa vydáva za policajta! Nepomáha ani nechráni, len sa snaží šoférov zkasírovať. V nedeľu v podvečer ale »narazil«.

Jiří Kopřiva (33) sa vracal z Českej Lípy a tesne pred Medonosy na Mělnicku predbehol modrú Fabiu kombi s Ústeckou poznávacou značkou. Pred obcou spomalil na päťdesiatku. „On sa zrazu pridal a cez plnú čiaru ma začal prechádzať. Keď bol v mojej úrovni, ukázal som na neho, on ma predbehol a predo mnou to prudko zabrzdil. Normálne ma vybrzdil, takže som musel zastaviť,“ popisoval šokovaný vodič.

 Žiaden  odznak 

Z modrej fabie vyskočil tučný chlapík v modrých džínsoch, béžovej mikine a hnal sa k autu pána Jiřího. „Otvoril moje dvere a hneď na mňa začal hulákať, že to budem mať drahé, že mi naparí pokutu a zoberie papiere. Povedal som, že chcem vidieť policajné preukaz. Bežal k svojmu autu, siahol dovnútra a vytiahol akúsi plastovú kartičku, na ktorej bola písmená PČR. Žiadny odznak som ale nevidel,“ hovorí Jiří.

 Na  kamere 

Akonáhle falošného policajta upozornil, že ho natáča kamera za predným sklom, muž zneistel, nasadol do fabie a bolo jasné, že chce ujsť. „Chcel som mu v tom zabrániť, on ale zrazu šliapol na plyn a zmizol,“ dodal vodič.

 Vyčíňa v troch  krajoch? 

Videozáznam, ktorý zachytáva falošného strážcu zákona »v akcii«, umiestnil Jiří Žihľava na internet. Ľudia začali okamžite reagovať a vyšlo najavo, že podvodník toho má na svedomí zrejme oveľa viac. Skúsenosti s ním majú údajne šoféri nielen v stredných Čechách, ale aj na Liberecku a v Ústeckom kraji.

Muž postavil zo snehu auto. Zmätení policajti mu chceli dať pokutu

 Priestupok alebo  podvod 

Prípadu sa okamžite chopili praví policajti. „Zisťujeme, kto v aute išiel a majiteľa vozidla,“ konštatovala Markéta Johnová z mělnickej polície. „Všeobecne možno povedať, že zneužitie výstražných svetiel je priestupok, ale môžu to byť aj o podvod, pretože muž na videu sa zrejme pokúšal vylákať z vodiča peniaze,“ dodala Johnová.

Ukradli vám auto, a zlodej s ním nechodí na STK? Máte potom problém, lebo okresný úrad vám môže poslať pokutu 330 EUR