Pravda o smrti princa Philipa (†99): Rodina to oznámila až po niekoľkých hodinách! Prečo to tajila?

1090

Stovky sa nakoniec princ Philip nedožil … Hoci mal poslednú dobu dosť zdravotných problémov, napriek tomu bol jeho skon pre jeho najbližších iste šokom. Dokonca takým, že jeho smrť oznámili až s odstupom! Ako dlho to trvalo?

Oznámenie vydal v piatok po poludní Buckinghamský palác. „Jej Veličenstvo kráľovná s hlbokým zármutkom oznamuje smrť milovaného manžela, Jeho kráľovskej výsosti princa Phillipa, vojvodu z Edinburghu. Jeho kráľovská výsosť odišla pokojne dnes ráno na zámku Windsdor,“ objavilo sa v oficiálnom smútočnom oznámení.

Kráľovná Alžbeta II. povedala rozhodné NIE! Briti vladárke k jej rozhodnutiu tlieskajú

Ako sa všetci mohli dočítať, k úmrtiu došlo už v ranných hodinách. Kráľovná a jej okolie tak čakali so správou niekoľko hodín, než ju vypustili do sveta. Prečo? To zatiaľ nikto nevie.

Ovšem pravdepodobne si najskôr rodina chcela žiaľ nechať pre seba a hlavne informovať všetkých príbuzných predtým, než sa všetko dostane na verejnosť. Predsa len, majú teraz blízkych aj v ďalekej Amerike – princa Harryho (36) a jeho ženu Meghan (39) a asi by nebolo dobré, keby sa niekto o Philipovom úmrtí dozvedel až z médií. Podobne kráľovská rodina postupuje i napríklad v prípade, že sa jej nový člen narodí. Najprv informácie zostáva v rodine, potom sa všetko dozvedia i poddaní.

Krv, drina, slzy a pot. Z britských bankoviek bude vzhliadať Churchill

Pravda je, že smrť manžela britskej panovníčky asi verejnosť neočakávala. Síce bolo jasné, že na tom nebol dlhodobo zdravotne dobre, ale zdalo sa, že sa z najhoršieho už dostal. Hospitalizovaný bol od polovice februára do polovice marca – práve vtedy sa o neho všetci báli asi najviac. Vtedy sa ale jednalo o pobyt v nemocnici na odporúčanie lekárov a plánovaný zákrok v súvislosti s chorým srdcom …Bohužiaľ ani ten nakoniec nepomohol a život Philipa vyhasol 9. apríla, dva mesiace predtým, než by dovŕšil jubilejný stoku. Našťastie však zomrel pokojne – zrejme tak ani netrpel a skrátka sa po posledných chvíľach strávených po boku milovanej ženy odobral na večnosť …