Do supermarketu na juhu Francúzska vtrhol ozbrojený útočník, ktorý zajal niekoľko rukojemníkov. Podľa prokuratúry sa ozbrojenec hlási k teroristickej organizácii Islamský štát. Na mieste zasahuje polícia.

Ozbrojený muž pred poludním zajal dvadsiatku zákazníkov v supermarkete blízkosti Narbonne na juhu Francúzska. Motív zatiaľ nie je známy. Podľa médií sa muž hlási k Islamskému štátu. Podľa agentúry Reuters boli rukojemníci oslobodení.

Vnútri v supermarkete zostáva jediný policajt

„Osamelý a ozbrojený muž vstúpil krátko pred jedenástou hodinou do supermarketu v obci Trebes v departemente Aude a zajal niekoľko klientov obchodu reťazca Super U,“ uviedla rozhlasová stanica Europe 1. Polícia okolie miesta útoku obkľúčila.

Muž bol vraj ozbrojený pištoľou, nožom a granáty. V súčasnosti podľa starostu Trebes útočník zostáva v supermarkete s jediným policajtom, ostatní rukojemníci už boli prepustení.

„Allah akbar! Zbombardujete Sýriu, zomriete!“

Kričal podľa prepustených rukojemníkov útočník. Podľa denníka La Depeche zomreli dve osoby, mäsiar a jeden zo zákazníkov.

Podľa francúzskeho premiéra Edouard Philippa je situácia veľmi vážna. Miestna polícia sa prípadu vzdala v prospech protiteroristickej jednotke, informuje televízia LC1. Okolo supermarketu je už približne štyridsiatka policajtov.

„Bohužiaľ predpokladáme, že sú na mieste mŕtvi. Nemohli sme však na miesto poslať lekára, aby situáciu overil,“ uviedol pred prepustením rukojemníkov pre AFP generál Jean-Valéry Letterman, ktorý vedie vojensko-policajnej jednotky v regióne.

Ozbrojený muž krátko pred útokom postrelil z auta policajta. Na skupinu štyroch policajtov, ktorí sa vracali z tréningu, vypálil útočník päť guliek, ale zasiahol len jedného. Potom z miesta unikol.

O pätnásť minút neskôr sa polícia dozvedela o rukojemníkoch v supermarkete Super U v meste Trebes neďaleko od Carcassone. Podľa médií môže ísť o rovnakého útočníka.