Pravidelné znásilňovania a boj o život, znáša denne „Zombie“ Angeliny Jolie!

Hviezda Instagramu Sahar Tabarová (19) držia v najkrutejšom väzení v Iráne

1036

Hviezda Instagramu Sahar Tabarová (19), známa ako zombie Angelina Jolie, bola poslaná do väzenia, ktoré sa prirovnáva k peklu na zemi. Ženy v Qarchaku sú podľa svedkov pravidelne znásilňované a nútené bojovať na život a na smrť v neľudských podmienkach.

Sahar Tabarová bola tŕňom v oku iránskej vlády od doby, čo začala na svoj Instagramovom profile pridávať kontroverzné fotografie, na ktorých sa transformovala do zombie kríženca Angeliny Jolie a Mŕtvej nevesty z rovnomenného filmu Tima Burtona. Na konci minulého roka ju zatkli za rúhanie, ohrozovanie mravnej výchovy mládeže a propagáciu verejnej korupcie, a odsúdili na desať rokov väzenia.

Konkrétne sa jedná o väznicu Qarchak, ktorá je neslávne známa zverstvami, ktoré sa odohrávajú za jej múrmi. Podľa mnohých ide o najhorší kriminál v Iráne. Je tu viac ako 2000 väzňov, z čoho takmer dve tretiny z nich nemajú ani svoje lôžko. Vnútri žijú tiež deti, ktoré sa do otrasných podmienok dostali so svojimi matkami. Väzňa, ktorí sa proti systému a neľudskému zaobchádzaniu rozhodnú protestovať, zatvoria jednoducho na samotku.

Čo čaká pašeráčku Terezu v kriminále prezradili bývalé väzenkyne

Kampaň za ľudské práva v Iráne opísala, ako sa znásilnenie stalo vo väzení normou, čo spôsobilo šírenie HIV a hepatitídy. Novinár, ktorému sa podarilo z krajiny pred zatknutím utiecť, prezradil, že v jedle sú často kusy kameňov a šváby. „Niektorí z väzňov užívajú pervitín, čo vedie ku stretom medzi nimi,“ povedal pre The Sun.

Obesili štyroch dílerov drog

Iránska pobočka organizácie Human Rights Monitor v roku 2018 vydala správu, v ktorej uvádza, že sú väzni často vystavovaní najrôznejším formám mučenia.

„Vedenie väznice trestá väzňov, ktorí protestujú proti podmienkam vo väznici, ako je zlá kvalita jedla či nedostatok lekárskych služieb,“ stojí v nej. Desivo nedostatočná hygiena spôsobuje šírenie infekčných chorôb, sama Sahar sa nakazila v apríli koronavírusom.

Naši finanční špekulanti majú obrovské šťastie, že nežijú v Iráne. Dnes tam popravili dvoch mužov kvôli finančným špekuláciám

„Väzni sa sťažujú na podlahy postriekané močom, nedostatočné vetranie či špinavé sociálne zariadenia,“ píše sa v správe s tým, že väznica stojí uprostred močiarov a sužuje ju hmyz a krysy. Situácia je vraj tak zlá, že na 100 až 150 väzňov sú funkčné len štyri záchody. Dozorcovia navyše často sexuálne napádajú či dokonca znásilňujú väzenkyňa, aby ich zlomili. Niet preto divu, že sa Sahar snaží proti trestu odvolať a dostať sa z väzenia hrôzy preč.