Desivý okamih zažila pani Martina z Mostu, keď sa prebudila z bezvedomia a ležala nahá vo vani. Podľa jej slov do bytu vnikol agresor, ktorý ju začal napádať a vyhrážať. Je presvedčená, že jej a jej deťom ide o život.

Agresor vraj okolo poludnia zaklopal na dvere a ona otvorila. Potom vraj začalo peklo. „Udrel ma do tyla, ja som tu zostala ležať,“ líči Martina Zadražilová svoj hrozný zážitok. „Potom mi skrútil ruku a udrel ma do spánku.“

„Mal potetovanú ľavú ruku,“ opisuje Martina páchateľa. „Dal mi päsťou a povedal, že moju dcéru taktiež pozná a že ju to čaká tiež.“

Čo sa potom dialo, nevie ani ona sama. Keď sa zobudila, bola vraj nahá. „Prebudila som sa vo vani celá od krvi. Na nohách a na hlave som mala rezné rany. Hlavu mi museli zašiť,“ oznámila pani Martina pre TV Prima.

 Policajti prípad  vyšetrujú 

„Tomuto prípadu venujeme mimoriadnu pozornosť. Vo veci sme zahájili úkony trestného konania pre podozrenie z pokusu ťažkého ublíženia na zdraví,“ hovorí pre TV Prima hovorca polície Ústeckého kraja Ludmila Světláková.

„Uvítali by sme svedectvo osôb, ktoré si mohli všimnúť nejaké udalosti, čo by mohla prispieť k objasneniu prípadu,“ dodáva hovorca Světláková.

Martine sa diali veľmi nepríjemné situácie už pred napadnutím. Všetko začalo, keď si jej dcéra hrala vonku a zviezla sa na skateboarde chalanov od susedov.

„Nechali ju dvakrát sa zviesť na skateboarde a potom po nej chceli hodinky. Keď im ich odmietla dať, tak prišli k nám domov pre peniaze. Priamo až sem ku dverám. Vyhnala som ich,“ vyjadruje sa Martina k počiatočnému incidentu.

Nepríjemnosti naďalej pokračovali napríklad kresbou dámskeho prirodzenia na dvere s nápisom „chcípni“. Ďalej jej niekto zapálil rohožku predo dvermi.

K nakresleniu prirodzenia sa vraj priznal dvadsaťročný sused, rovnaký, ktorý sa podieľal na incidente sa skateboardom. TV Prima bola pri tom, keď pri vchode zaznela ospravedlnenie. Podľa slov jeho matky mal prsty aj v ďalších veciach, vrátane zapálené rohožky. O napadnutí však nemá najmenšiu potuchy.

Bránila dcérku pred šikanovaním rómskych detí a skončila v nemocnici a bojí sa o život

„Útočník bol veľký chlap. Nie také tintítko,“ hovorí Martina na obranu svojho suseda.

Policajti po agresorovi pátrajú a zisťujú, či tento čin má súvislosť so zapálenou rohožkou či ornamentom na dverách. Zvýšili ostrahu v okolí Martininho bydliska. Uvítajú akékoľvek informácie, ktoré by im mohli pomôcť.