Prečistite si organizmus hroznom

1956

Hrozno je jedným z najchutnejších prostriedkov na chudnutie a prečistenie organizmu. Okrem prírodného ovocného cukru, ideálneho zdroja energie, obsahuje niekoľko minerálov a vitamínov

Magnézium a vitamín B vám upokoja nervy a vitamín A sa postará o peknú pokožku. Ak sa rozhodnete pre hroznovú diétu, množstvo červených krviniek vám stúpne o 50 percent. O to sa zaslúži železo, ktoré hrozno obsahuje. A ešte niečo: hrozno zmierňuje bolesti a zápaly.

Z jadierok, čo sú v bobuľkách hrozna, sa vyrába olej bohatý na vitamín E a odporúča sa chorým na srdce, i tým, čo majú vysokú hladinu cholesterolu v krvi.

Hrozno podporuje trávenie a pôsobí proti zápche. Tmavá farba hrozna má veľkú ochrannú funkciu pre organizmus: účinkuje na zníženie tlaku a cholesterolu, zabraňuje vápenateniu žíl a trombóze.

Chudneme s hroznom

Údajne sa zbytočných kilogramov raz-dva zbaví ten, kto po dva dni za sebou skonzumuje 90-120 dekagramov hrozna. Okrem bylinkového čaju je povolený iba jeden varený zemiak. Znamená to len 1000 kalórií na deň. Zdravotný efekt spočíva v tom, že kálium dáva do poriadku vodohospodárstvo nášho organizmu, zatiaľ čo železo a meď obsiahnuté v hrozne popri vitamínoch zlepšujú tvorbu krvi.