Prečítajte si 13 desivých citátov sériových vrahýň

Prečo ženy zabíjajú?

3098

Prakticky všetky známe prípady sériových vrážd sa točia okolo mužov. Jeffrey Dahmer, Andrej Čikatilo,  Jack Rozparovač, Ondrej Rigo, tieto mená pozná väčšina verejnosti. Spomenúť si na aspoň jeden ich ženský náprotivok je ale veľmi ťažké. Rozhodne to pritom nie je tým, že by sériové vrahyne neexistovali. O nich sa jednoducho nehovorí. Napriek tomu, že ich zločiny sú nemenej hrozné, čo dokladajú aj nasledujúce citácie.

1. Nannie Dossová  (Alabama USA) 

Dossová zabíjala nielen svojich manželov, ale aj deti. Pritom vyzerala ako veľmi milá pani. Médiá ju prezývali Smejúca sa babička, dostala za vraždy doživotie.„Hľadala som dokonalého muža,“ povedala Dossová policajtom potom, čo ju zatkli.

2. Aileen Wuornosová (Michigan USA)

Tri hodiny hovorila, smiala sa, plakala. Spontánne rozprávala svoj príbeh. Priznala, že zabila sedem mužov. Vo všetkých prípadoch išlo podľa nej o sebaobranu, keď sa správali násilnícky. „Nedovolila som im, aby zo mňa vymlátili dušu alebo ma zabili.“ Jej prípad sa stal celoštátnou senzáciou.9. októbra 2002 9.47 ráno zomrela v 46 rokoch po smrtiacej injekcii.
„Spala som s mnohými ženatými mužmi, nešlo ale len o sex za peniaze. Tiež som ich okrádala.“

 

3. Della Sorensonová (Nebraska, USA)

V roku 1925 zavraždila 8 príbuzných vrátane 3 vlastných detí.
„Otravovali ma, tak som sa rozhodla ich zabiť.“

4. Zsuzsa Olahová (Nagyrév, Maďarsko)

Spoločne so sestrou Lydiou bola súčasťou skupiny žien, ktoré na popud manželiek zabíjali nič netušiaci muža. Počet obetí tohto „gangu“ sa odhaduje na stovky. Zadržaných boli v roku 1929.
„Nie sme vrahovia! My sme našich manželov neubodali. Ani sme ich neobesili a neutopili. Umreli na otravu a to pre nich bola príjemná smrť! „

5. Dr. Virginia Helena Soares de Souza (Brazília)

Lekárka dolapená v roku 2013 má byť údajne zodpovedná až za 300 mŕtvych.
„Chcem vyčistiť jednotku intenzívnej starostlivosti. Svrbia ma prsty,“ cituje Brazílčanku prepis jedného z odposluchov.

6. Marie Emilie Raymondovu (Galan, Francúzsko)

Bývalá nemocničné sestra otrávila minimálne dve pacientky. S obľubou chodila na cintoríny a hrabličkami upravovala hroby obetí. Polícia ju zadržala v roku 1952.
„Milujem pohľad na umierajúcich ľudí. Posledný úsmev na umierajúcej tvári mi dáva obrovský pocit vzrušenia.“

7. Anujka de Poshtonjová (Vladimirovac, Juhoslávia)

Päťdesiat rokov predávala jed ženám, ktoré chceli zabiť manžela. Čarodejnicu z Vladimirovaca, ako bola žene prezývané, zadržali v roku 1928. Mala 90 rokov.
Jednému z policajtov vtedy povedala: „Pracujem s diablom, mladý muži. Ak ma pošlite do väzenia, spomeniete si na mňa na smrteľnej posteli. Nezahrávajte si s mocnosťami zla.“

8. Elena Lobachevová (Moskva, Rusko)

Dvadsaťsedemročná sadistka zavraždila 12 mužov. Jedno z tiel bolo bodnuté 107krát. Elena sa nechala inšpirovať filmom Chuckyho nevesta a fotila si obete s rozrezaným bruchom. Dolapená bola v roku 2015.
„Bodanie do tela umierajúceho človeka mi prinášalo slasť podobnú sexu.“

9. Joanna Dennehyová (Peterborough, Anglicko)

Pre zábavu bodala náhodných okoloidúcich mužov do srdca. Pred dolapením v roku 2013 stihla zavraždiť 3 mužov. Dvaja ďalší boli vážne zranení.
„Chcem svoju zábavu. Potrebujem svoju zábavu,“ povedala kamarátke počas hľadania ďalšie obete.

10. Mary Bellová (Scotswood, Anglicko)

Mary sa už ako dieťa pokúsila niekoľkokrát o vraždu. Vyšlo to najavo až krátko pred jedenástimi narodeninami, kedy zabila štvorročného chlapca. O dva mesiace neskôr zabila ďalšieho. V roku 1980 bola v 23 rokoch prepustená na slobodu. Do väzenia už sa nevrátila, žije pod falošným menom a pred niekoľkými rokmi sa stala babičkou.
„Baví ma ubližovať ľuďom.“

11. Susan Atkinsová (Kalifornia, USA)

Ako súčasť „rodiny“ Charlesa Mansona zabila minimálne 9 ľudí. Naozajstný počet obetí ale pravdepodobne presahuje číslo 20. Atkinsová zomrela pred 8 rokmi vo väzení, kde bola od roku 1969.
„Ochutnali ste niekedy krv? Je teplá a lepkavá a dobrá.“

 

12. Martha Wiseová (Ohio, USA)

3 preukázané vraždy, zatknutá v roku 1925
„Bavili ma ich pohreby. Obliekla som si najlepšie šaty a šla sa baviť s ich príbuznými. Za dvadsať rokov som neprepásli jediný pohreb. „

13. Elisabeth Wieseová (Hamburg, Nemecko)

V roku 1903 bola odsúdená za 5 vrážd nemluvniat. Niektoré utopila v Labe, iné zomreli v peci. Predpokladá sa, že obetí bolo ďaleko viac.
„Krv detí a bielych holubíc prináša šťastie.“

Pred 35 rokmi chytili posledného československého sériového vraha