Prečo si Dušan Pašek ml. vzal život? Kriminálka našla motív v trezore

1885

Kriminalisti odhalili, čo stálo za vraždou manažéra klubu Bratislava Capitals Dušana Paška mladšieho (†36), ktorý sa minulý týždeň obesil na Kolibe. Podľa zdroja webu pravda.sk syn hokejovej legendy neuniesol ťarchu neočakávanej smrti Borisa Sádeckého (†24), ktorý skolaboval 29. októbra počas stretnutia Ice Hockey League v rakúskom Dorbine.

O život slovenského reprezentanta bojovali lekári päť dní. Sádecký ale túto bitku vyhrať nemohol. Z listu, ktorý detektívi našli v Paškovom trezore, vyplýva, že to bol práve on, kto si neočakávanú smrť útočníka a kamaráta bral veľmi osobne.

„Z obsahu písania vyplýva, že šéf klubu prevzal zodpovednosť za smrť hokejistu. Za vinníka jeho tragédia v mladom veku označil seba.“

Sádecký sa údajne od začiatku sezóny necítil vo svojej koži. S Paškom dokonca konzultoval, či má podstúpiť odborné vyšetrenie a byť na pozorovaní, čo by pre jedného z kľúčových plejerov Capital znamenalo dočasné prerušenie kariéry. Manažér mu vraj povedal, aby hral ďalej. Na návštevu špecialistu nedošlo.

Zomrel Dušan Pašek mladší. Vzal si život ako jeho slávny otec!

Tretieho novembra srdce talentovaného hráča po fatálnom zlyhaní dotĺklo. Dva dni na to našli okoloidúci Paška visieť na strome jedného z bratislavských lesoparkov. Okolo neho boli rozhádzané ohorky cigariet. „Svedkovia, ktorí s ním boli po smrti Sádeckého v kontakte, zhodne potvrdili, že tragédia ním otriasla. Prejavovalo sa to aj tým, že fajčil jednu cigaretu za druhou,“ povedal policajný zdroj.

Modelka viedla osvetu proti samovraždám, nakoniec si sama vzala život