Prečo vystresovaní muži dávajú prednosť bacuľkám? Kyprá DNA

789

Keď britskí vedci skúmali sexuálne preferencie u 81 mužov vo veku 18 až 42 rokov, zistili, že vystresovaní účastníci dávajú prednosť bacuľkám

Vedúci štúdie Dr. Viren Swami zvýšil hladinu stresu u 41 účastníkov tým, že museli podstúpiť simulovaný pracovný pohovor a vyriešiť ťažkú ​​matematickú úlohu. Konkrétne to znamenalo, že mali predniesť do mikrofónu päťminútovú prezentáciu pred štvorčlennou komisiou a následne čo najrýchlejšie a najpresnejšie počítať po trinástich pospiatky od čísla 1022. Druhá polovica mužov zatiaľ relaxovala v tichej miestnosti. Po ukončení prvej fázy experimentu mali muži hodnotiť príťažlivosť dievčat na fotkách, od vyziabnutých až po obézne. Preferencie stresovaných mužov sa výraznejšie klonili k zaoblenejším tvarom ako výber mužov, ktorí boli v kľude.

Nahá modelka zneuctila Múr nárekov. Židia kvôli tomu zúria

Podľa antropologičky Helen Fisherovej dávali vystresovaní muži prednosť kyprosti preto, že kedysi dávno bolo v kritickom období hladu praktickejšie mať silnejšiu ženu. Bola odolnejšia, a pretože je tuk zásobárňou estrogénu, zostala tiež dlhšiu dobu plodná. Muži zjavne stále nevedomky počúvajú odkazy uložené vo svojej DNA, a ako hovorí Fisherová – aj v dnešných časoch môže byť pár kíl navyše nečakanou výhodou.

Koncert pre bacuľky