Prečo ženy zabíjajú? Prečítajte si desivé citáty sériových vrahýň

737

Prakticky všetky známe prípady sériových vrážd sa točia okolo mužov. Jeffrey Dahmer, Andrej Čikatilo, Ondrej Rigo, tieto mená pozná väčšina verejnosti. Spomenúť si na aspoň jeden ich ženský náprotivok je ale veľmi ťažké. Rozhodne to pritom nie je tým, že by sériové vrahyne neexistovali. O nich sa jednoducho nehovorí. Napriek tomu, že ich zločiny sú nemenej hrozné, čo dokladajú aj nasledujúce citácie.

1. Martha Wiseová (Ohio, USA)

3 preukázané vraždy, zatknutá v roku 1925. Zomrela 28. júna 1971 (88 r.)

„Bavili ma ich pohreby. Obliekla som si najlepšie šaty a išla sa baviť s ich príbuznými. Za dvadsať rokov som neprepásla jediný pohreb.“

2. Elisabeth Wieseová (Hamburg, Nemecko)

V roku 1903 bola odsúdená za 5 vrážd nemluvňat. Niektorá utopila v Labe, iná zomrela v peci. Predpokladá sa, že obetí bolo oveľa viac. Popravená gilotinou 2. februára 1905 (51 r.)

„Krv detí a bielych holubíc prináša šťastie.“

3. Della Sorensonová (Nebraska, USA)

V roku 1925 zavraždila 8 príbuzných vrátane 3 vlastných detí. Popravená 24 Juna 1941 (44 r.)

„Otravovali ma, tak som sa rozhodla ich zabiť.“ Toto je jediné vysvetlenie, ktoré pani Emmanuel [Della] Sorensonová ponúkla úradom v súvislosti s ôsmimi vraždami, ktorých sa priznáva.

4. Zsuzsi Olahová (Nagyrev, Maďarsko)

Spoločne so sestrou Lýdiou bola súčasťou skupiny žien, ktoré na popud manželiek zabíjali nič netušiacich mužov. Počet obetí tohto „gangu“ sa odhaduje na stovky. Dopadnuté boli v roku 1929. (20. 5. 1861 – 19. 7. 1929)

„Nie sme vrahovia! My sme našich manželov neubodali. Ani sme ich neobesili a neutopili. Umreli na otravu a to pre nich bola príjemná smrť!“

5. Dr. Virginia Helena Soares de Souza (Brazília)

Lekárka chytená v roku 2013 má byť údajne zodpovedná až cez 300 mŕtvych. Tento prípad od júla 2016 stále prebieha.

Dr. Virginia Helena Soares de Souza, riaditeľka jednotky intenzívnej starostlivosti v nemocnici Evangélico v brazílskej Curitibe, je obvinená zo sprisahania s cieľom zapríčiniť smrť až 320 pacientom tým, že im nariadila injekciu Pancuronia, svalového relaxantu a v iných prípadoch boli obetiam podávané smrteľné dávky anestetík, sedatív a liekov proti bolesti, alebo boli zadusené tým, že im bol prerušený prívod kyslíka.

„Chcem vyčistiť jednotku intenzívnej starostlivosti. Svrbia ma prsty,“ cituje Brazílčankin prepis jedného z odpočúvaní.

6. Mária Emilie Raymondová (Galan, Francúzsko)

Bývalá nemocničná sestra otrávila minimálne dve pacientky. S obľubou chodila na cintoríny a hrabličkami upravovala hroby obetí. Polícia ju zadržala v roku 1952.

„Milujem pohľad na umierajúcich ľudí. Posledný úsmev na umierajúcej tvári mi dáva obrovský pocit vzrušenia.“

7. Anujka de Poshtonjová (Vladimirovac, Juhoslávia)

Päťdesiat rokov predávala jed ženám, ktoré chceli zabiť manžela. Čarodejnicu z Vladimirovaca, ako bolo žene prezývané, zadržali v roku 1928. Mala 90 rokov.

Jednému z policajtov vtedy povedala: „Pracujem s diablom, mladý muži. Ak ma pošlete do väzenia, spomeniete si na mňa na smrteľnej posteli. Nezahrávajte sa s mocnosťami zla.“

8. Elena Lobachevová (Moskva, Rusko)

Dvadsaťsedemročná sadistka zavraždila 12 mužov. Jedno z tiel bolo bodnuté 107-krát. Elena sa nechala inšpirovať filmom Chuckyho nevesta a fotila si obete s rozrezaným bruchom. Dopadnutá bola v roku 2015.

„Bodanie do tela umierajúceho človeka mi prinášalo slasť podobnú sexu.“

9. Joanna Dennehyová (Peterborough, Anglicko)

Pre zábavu bodala náhodných okoloidúcich mužov do srdca. Pred chytením v roku 2013 stihla zavraždiť 3 mužov. Dvaja ďalší boli vážne zranení.

„Chcem svoju zábavu. Potrebujem svoju zábavu,“ povedala kamarátke počas hľadania ďalšej obete.

10. Mary Bellová (Scotswood, Anglicko)

Mary sa už ako dieťa pokúsila niekoľkokrát o vraždu. Vyšlo to najavo až krátko pred jedenástymi narodeninami, keď zabila štvorročného chlapca. O dva mesiace neskôr zabila ďalšieho. V roku 1980 bola v 23 rokoch prepustená na slobodu. Do väzenia sa už nevrátila, žije pod falošným menom a pred niekoľkými rokmi sa stala babičkou.

„Baví ma ubližovať ľuďom.“

11. Susan Atkinsová (Kalifornia, USA)

Ako súčasť „rodiny“ Charlesa Mansona zabila minimálne 9 ľudí. Naozajstný počet obetí ale najskôr presahuje číslo 20. Atkinsová zomrela pred 8 rokmi vo väzení, kde bola od roku 1969.

„Ochutnali ste niekedy krv? Je teplá a lepkavá a dobrá.“

 12. Nannie Dossová  (Alabama USA) 

Dossová zabíjala nielen svojich manželov, ale aj deti. Pritom vyzerala ako veľmi milá pani. Médiá ju prezývali Smejúca sa babička, dostala za vraždy doživotie.

„Hľadala som dokonalého muža,“ povedala Dossová policajtom potom, čo ju zatkli.