Pred dvoma týždňami ju zachránili pred krutou smrťou, Dnes sa má už fenka Eli k svetu

1236

Drôtom zviazanú ju našli pod mostom v blízkosti Košíc. Bola odsúdená na istú smrť, pred ktorou ju zachránili pracovníci miestneho útulku doslova v poslednú chvíľu. Jej pohľad hovoril o hrôzach, ktoré si prežila. Teraz – dva týždne po záchrane – už sa má čulo k svetu.

Prípad fenky Elizabeth starostlivo sledujú nielen na Slovensku ale určite aj mnoho milovníkov zvierat z Česka. Pred 14 dňami ju náhodný okoloidúci zbadal pod mostom v Sokoľanoch pri Košiciach. Jej záchrancovia už sa obávali, že idú neskoro, sučka sa našťastie ešte hýbala.

Ale len ťažko – nohy i tlamu mala zviazané drôtom. Pod mostom trpela štyri dni, než ju pred smrťou vyslobodili ľudia z košického útulku. Mladá fenka vyzerala ako psia babička – okrem mnohých zahojených rán po celom tele a tých nových na nohách a ňufáku na nej navyše bolo poznať, že za sebou mala aj niekoľko vrhov šteniat.

Verejnosť volala po prísnom treste pre páchateľa – polícii sa ho vďaka svedkom podarilo vypátrať v rómskej osade. Mladý muž ale tvrdí, že hoci je fena jeho, on jej nič nevykonal, pretože mu pred časom utiekla. Celú vec polícia ďalej vyšetruje. Čo iné sa od neho čakalo že povie, od neho sa pravdu polícia nedozvie!

Labky aj tlamu mala previazané drôtom utiahnutým až na kosť. Fenka zviazaná do kozľa čakala na smrť štyri dni

Eli už sa má čulo k svetu, veterinári jej ďalej rany od drôtu ošetrujú laserom, čo si fenka veselo užíva. Dokonca sa už aj naučila hrať sa s hračkami, čo doteraz nedokázala, zrejme pretože do tej doby hračky nikdy nemala.