Predavač s dokonalou pamäťou kradol zákazníkom údaje z platobných kariet

1031

Prečo nevyužiť perfektnú fotografickú pamäť? povedal si predavač z japonského Tokia. O platobné údaje okradol minimálne 1300 svojich zákazníkov.

Tridsaťštyri ročný Yusuke Taniguchi pracoval ako predavač na čiastočný úväzok v obchodnom centu v tokijskej štvrti Koto. Práve tu mal okradnúť o platobné údaje viac než tisícku zákazníkov, ktorí u jeho kasy platili kartou. Pomohla mu k tomu vynikajúce fotografická pamäť, vďaka ktorej si za pár sekúnd dokázal do pamäti vtlačiť šestnásť ciferné číslo karty, meno jej majiteľa, dátum exspirácie a bezpečnostný CVV kód.

Údaje neskôr uplatnil pri internetových nákupoch, v ktorých si objednával rôznorodý tovar. Časť peňazí použil tiež na zaplatenie nájmu a jedla. Polícia ho nakoniec vystopovala vďaka nákupu dvoch luxusných tašiek cez rameno v hodnote okolo 270 tisíc jenov (cca 2 tisíc eur). Po razii v jeho byte a objavovaní počítača našli vyšetrovatelia platobné údaje 1300 vlastníkov kariet. Konečné číslo bude ale možno ešte vyšší.

Teraz si muž pravdepodobne posedí pár rokov vo väzení, kde bude môcť premýšľať, či by svoju superschopnosť nemohol v budúcnosti využiť o niečo legálnejším spôsobom.